Partnerzy serwisu:

Możliwy koniec linii EC Mediolan – Marsylia

Artur Bogdanowicz 06.10.2020 2,9k

Możliwy koniec linii EC Mediolan – Marsylia
Fot. Markus Eigenheer, CC BY-SA 2.0
Największy francuski związek zawodowy CFDT poinformował dziennik „Nice-Matin” o planach Thello (francuskiej spółki należącej do Trenitalii) dotyczących zawieszenia międzynarodowej linii Eurocity Mediolan – Monako – Nicea – Marsylia.
Thello nie potwierdził dotąd oficjalnie tych doniesień. Gabriel Rebellino z CFDT powiedział w rozmowie z gazetą: „Przedsiębiorstwo przygotowuje się do zawieszenia funkcjonującej od 2014 linii. Stały rozkład przewiduje trzy pary pociągów. Mają być one zawieszone w pierwszej połowie 2021 roku”. Decyzja ta pociągnie za sobą zwolnienie 38 pracowników przewoźnika stacjonujących w Nicei.

Po zakończeniu wiosennego lockdownu i uprzedniego wstrzymania przewozów, na trasę powróciły dwie pary połączeń w skróconej relacji Nicea – Mediolan. Do rozkładu nie został ponadto przywrócony nocny pociąg z Paryża do Wenecji. Warto dodać, że ÖBB latem przywrócił międzynarodowe połączenia sypialne, m.in. z Monachium i Wiednia właśnie do Wenecji.

„Gdyby te pogłoski się potwierdziły, byłoby to rzeczywiście zaskakującym krokiem, jako że Thello zarezerwował obsługę tej trasy w SNCF Réseau na kolejne lata”, skomentował Philippe Tabarot, senator regionu Provence-Alpes-Côte d’Azur.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport