Partnerzy serwisu:

Możliwe połączenie działów kolejowych Siemensa i Bombardiera

Artur Bogdanowicz,Rynek Kolejowy/Reuters, Deutsche Welle, Bloomberg, Focus, ntv 12.04.2017 523

Możliwe połączenie działów kolejowych Siemensa i Bombardiera
Fot. Wiki05
Niemieckie media, w tym Deutsche Welle i Focus, informują o planach fuzji działów kolejowych Siemensa i Bombardiera.
Rozmowy na ten temat prowadzone są od kilku miesięcy i na chwile obecną są bardzo zaawansowane - podają agencje informacyjne Bloomberg i Reuters powołując się na informacje wewnętrzne obu firm. Wyjaśnione muszą być jednak jeszcze głównie kwestie techniczne i logistyczne.

W jednym z możliwych scenariuszy mowa jest o powołaniu wspólnej firmy, zajmującej się budową pociągów i projektowaniem systemów sygnalizacyjnych. Informacji nie potwierdzają na razie rzecznicy prasowi przedsiębiorstw.

Fuzja wymagała będzie zgody urzędu antymonopolowego, rozwiązaniu z pewnością sprzeciwią się związki zawodowe z obu firm, jako że oznaczałoby to pewną redukcję zatrudnienia. Już w 2015 roku krążyły pogłoski o możliwym połączeniu dywizji kolejowych niemieckiego koncernu i kanadyjskiego producenta. Równocześnie Siemens długo prowadził, zakończone niepowodzeniem, rozmowy z francuskim Alstomem.

Wszyscy producenci pociągów odczuwają silną konkurencję z Chin. W ostatnim czasie Bombardier borykał się z problemami technicznymi i malejącym zyskiem oraz zapowiedział zwolnienie w fabrykach na całym świecie nawet 5 tys. osób.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony