Partnerzy serwisu:

Most w Pilchowicach w rejestrze zabytków. Decyzja już prawomocna

Jakub Madrjas 17.09.2020 2,3k

Most w Pilchowicach w rejestrze zabytków. Decyzja już prawomocna
Fot. Sebastian Łuczywo
Jak poinformował Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków, uprawomocniła się decyzja o wpisaniu mostu w Pilchowicach pod pełną ochronę rejestru zabytków. Strony postępowania nie złożyły odwołań. 
Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków poinformował o wydaniu decyzji kończącej postępowanie w sprawie wpisania do rejestru zabytków mostu kolejowego nad Jeziorem Pilchowickim 18 sierpnia. Obiekt został wpisany do rejestru, ale decyzja musiała się uprawomocnić – stronom przysługiwało od niej odwołanie do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak informował "Rynek Kolejowy" konserwator, łącznie były trzy strony postępowania. Odwołania zdecydowała się nie składać ani PKP SA, ani Wody Polskie. Nie zrobiła tego z przyczyn oczywistych dopuszczona przez konserwatora do postępowania na prawach strony Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. Z kolei firma Alex Stern, która dążyła do wysadzenia mostu na potrzeby kręcenia filmu z serii Mission: Impossible, nie została dopuszczona do postępowania. 

Wczoraj (16 września) Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków poinformował, że "decyzja o wpisaniu do rejestru zabytków mostu w Pilchowicach jest prawomocna". Dokument został opublikowany na profilu facebookowym instytucji. –  Mam nadzieję, że to kończy temat, hałas za duży, by politycy się odważyli – skomentował na swoim blogu Piotr Rachwalski, były prezes Kolei Dolnośląskich, który w marcu zaczął alarmować opinię publiczną o tej sprawie. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony