Partnerzy serwisu:

Most kolejowy nad Witną do przebudowy

Martyn Janduła 09.02.2017 299

Most kolejowy nad Witną do przebudowy
Przystanek osobowy Witnica (zdjęcie ilustracyjne)fot. Janusz J., lic. CC BY-SA 2.5 Wikimedia commons
PKP PLK planują przebudowę mostu kolejowego nad rzeką Witną. Znajduje się on na linii kolejowej nr 203 z Tczewa do Kostrzyna. Prace mają być gotowe do końca sierpnia tego roku.
Zakład Polskich Linii Kolejowych w Gdyni prowadzi przetarg na przebudowę mostu kolejowego położonego nad rzeką Witną – w km 320,586 linii kolejowej nr 203 z Tczewa do Kostrzyna. Zadanie połączone jest także z robotami nawierzchniowymi i dotyczącymi automatyki. Most znajduje się 1 kilometr przed stacją Witnica.

Zanim jednak wykonawca rozpocznie prace budowlane, będzie musiał rozebrać nawierzchnię kolejową na moście odraz na dojazdach do obiektu. Przebudowa odbywać się będzie na podstawie projektu budowlano-wykonawczego. Poza rozbiórką torów, wykonawca dokona też demontażu balustrad, ustroju nośnego ze stalowych belek obetonowanych oraz kamienno-żelbetowych podpór mostu.

W zakresie dalszych prac przewiduje się wbicie ścianek szczelnych dookoła podpór mostu, przełożenie istniejących przewodów elektroenergetycznych, wymianę gruntu na głębokości ok. 1,7 – 2,2 m, budowę nowych podpór mostu, budowę ustroju nośnego z torami bezpośrednio przymocowanymi do konstrukcji mostu na blokowych podporach szynowych, montaż balustrad i kratek chodnikowych i budowę schodów skarpowych z balustradą. Dodatkowo przeprowadzone zostanie odmulenie dna rzeki, umocnienie skarp i dna rzeki pod obiektem narzutem kamiennym,

Wykonawca dokona także przesunięcia lokalizacji dwóch nowych rozjazdów – wraz ze wstawką między rozjazdami z obiektu mostowego – o ok. 100 m w kierunku stacji Witnica. Wybudowana będzie również półsamoczynna blokada liniowa dwukierunkowa dla toru nr 1 i toru nr 2 na szlaku Nowiny Wielkie – Witnica.

W przetargu zastosowano jedyne kryterium, jakim jest cena. Przetarg trwa do 13 lutego, natomiast prace mają potrwać do 30 sierpnia 2017 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony