Partnerzy serwisu:

Morawiecki: Domagam się działań oszczędnościowych w spółkach PKP. Bilety stanieją

Michał Szymajda 24.01.2023 4k

Morawiecki: Domagam się działań oszczędnościowych w spółkach PKP. Bilety stanieją
Fot. M. Szymajda
Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że spotka się z kierownictwem Ministerstwa Infrastruktury, aby szukać oszczędności w działaniu PKP Intercity po to, aby ceny biletów się zmniejszyły.
– W najbliższych dniach będę rozmawiał z całym kierownictwem Ministerstwa Infrastruktury. Na pewno na takim poziomie ceny biletów nie pozostaną – powiedział premier Morawiecki i uzasadnił to walką z inflacją.

– Jesteśmy w okresie wysokiej inflacji i ja nie chcę, żeby różne część gospodarki krajowej, w tym przypadku bardzo ważna część tej gospodarki, jaka wiąże się z komunikacją kolejową, żeby one dokładały cegiełkę do tej inflacji. Robimy wszystko, aby inflację zdusić – powiedział i wymienił działania rządu, które mają temu służyć. – Zamrożenie cen energii elektrycznej, zamrożenie cen gazu i ciepła na pewnym poziomie, energii elektrycznej na poziomie z zeszłego roku, zamrożenie cen paliw, aby one były jak najniższe, i są jedne z najniższych w Europie – powiedział.

– Będę domagał się zdecydowanych działań oszczędnościowych we wszystkich spółkach PKP, po to aby doprowadzić do niższych cen biletów. Na ile one będą niższe, jeszcze nie potrafię powiedzieć. Decyzja w tej sprawie zapadnie po spotkaniach, które się odbędą – wyjaśnił Morawiecki.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony