Partnerzy serwisu:

Monachium: Strzelanina na dworcu S-Bahn po awanturze w pociągu [aktualizacja]

Artur Bogdanowicz/jm, Rynek Kolejowy/ TVN24 13.06.2017 2,8k

Monachium: Strzelanina na dworcu S-Bahn po awanturze w pociągu [aktualizacja]
Fot. Artur Bogdanowicz
Dziś rano doszło do strzelaniny na dworcu kolejki S-Bahn Unterföhring na linii Herrsching-Monachium – lotnisko Monachium.
Kilka osób zostało rannych, najcięższy jest stan policjantki. Wiadomo już, że sprawca został ujęty. Cały dworzec został zablokowany, a ruch pociągów na trasie wstrzymany.

Według niemieckich mediów atak najprawdopodobniej nie miał podłoża terrorystycznego. TVN24 cytuje agencję dpa, według której do strzelaniny doszło podczas rutynowej kontroli na peronie dworca. Sprawca, którego tożsamość nie została jeszcze ustalona, wyciągnął nieoczekiwanie broń i strzelił do policjantki. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem, raniąc napastnika.

Jak donoszą niemieckie media, 26-letnia policjantka została raniona w głowę. Policja postrzeliła 37-letniego sprawcę, ciężko go raniąc. Przyczyny ataku są prawdopodobnie osobiste. Trzystu policjantów było zaangażowanych w akcję, w tym także komandosi. Utrudnienia w ruchu potrwają do ok. 12:30.

Według kolejnych doniesień sprawcą ataku jest 37-letni Niemiec bez stałego meldunku. Nie wiadomo, czy w momencie ataku był pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Mężczyzna awanturował się w pociągu, o jego zachowaniu informowany był poprzez system alarmowy maszynista, który powiadomił policję. Do bójki i strzelaniny doszło na peronie w Unterföhring, po tym jak opuścił pociąg.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony