Partnerzy serwisu:

MON jednak nie odbuduje linii nr 283 Zebrzydowa – Żagań?

Jakub Madrjas 08.05.2020 167

MON jednak nie odbuduje linii nr 283 Zebrzydowa – Żagań?
fot. MOs810, lic. CC BY-SA 4.0
PKP PLK unieważniły przetarg na rewitalizację linii kolejowej nr 283 Zebrzydowa – Żagań ze względu na przekroczenie kosztorysu. Zlecające inwestycję Ministerstwo Obrony Narodowej nie planuje powtórzenia przetargu.
Inwestycje prowadzone na rzecz wojska są realizowane na polskiej sieci kolejowej regularnie. Plany Ministerstwa Obrony Narodowej w tym zakresie na 2020 rok przedstawiliśmy tutaj. Jednym z ważniejszych punktów był remont połączony z częściową odbudową linii nr 283 Jelenia Góra – Żagań na odcinku Zebrzydowa – Żagań. Pomiędzy Ławszową a Żaganiem linia została dawniej zlikwidowana.

Sprawę skomplikowało jednak to, że wszystkie oferty wykonawców przekroczyły kosztorys, na który przewidziano 284,3 mln zł netto. Zmiany tego stanu rzeczy nie przyniosła licytacja elektroniczna, w związku z czym przetarg unieważniono..

– Przetarg na rewitalizację linii kolejowej nr 283 został unieważniony z uwagi na to, że złożone oferty przekroczyły limit środków finansowych przeznaczonych na inwestycję. Obecnie nie jest planowane powtórzenie przetargu – potwierdziło "Rynkowi Kolejowemu" biuro prasowe Ministerstwa Obrony Narodowej. Resort nie odpowiedział na pytanie, dotyczące dalszych zamierzeń względem inwestycji – powtórzono jedynie, że obecnie nie jest planowana powtórka przetargu.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony