Partnerzy serwisu:

Modernizacja Kłodzka Głównego już za chwilę. Kłodzko Miasto – w przyszłym roku

Michał Szymajda 19.08.2017 4,1k

Modernizacja Kłodzka Głównego już za chwilę. Kłodzko Miasto – w przyszłym roku
Kłodzko Główne do przebudowyFot. PKP PLK
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na modernizację stacji Kłodzko Główne. Prace warte są ponad 22 mln zł. W przyszłym roku prace ruszą także przy przystanku Kłodzko Miasto, który stanie się stacją.
Na stacji Kłodzko Główne zwiększony będzie komfort odprawy podróżnych. Przebudowane zostaną dwa perony. Będą lepiej oznakowane, otrzymają nowe ławki i tablice informacyjne. PLK wymienią także system nagłośnienia. Pomiędzy peronami nr 1 i nr 3 będzie wybudowane bezpieczne, monitorowane przejście dla pieszych oraz odnowiona kładka.

Także z myślą o ruchu towarowym

Zmodernizowany będzie układ torowy stacji oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Zamontowanych będzie 17 nowych rozjazdów – ważnych elementów odpowiadających za sprawny przejazd i obsługę pociągów pasażerskich i towarowych. Urządzenia elektrycznego ogrzewania rozjazdów zapewnią dobry przejazd składów w warunkach zimowych. Zmodernizowane tory pozwolą na prowadzenie ciężkich składów towarowych o nacisku na oś 221 kN. Takie zmiany są szczególnie istotne dla przewoźników towarowych, transportujących kruszywo z dolnośląskich kopalń.

Umowa o wartości 22,5 mln zł na modernizację stacji Kłodzko Główne została podpisana w sierpniu. Wykonawcą inwestycji będzie poznańska firma Alusta, która nie przedstawiła najtańszej oferty (tańsza była oferta Infrakol), jednak zadeklarowała wykonanie prac w krótkim terminie (więcej na ten temat piszemy tutaj). PKP PLK zdecydowała się w związku z tym podnieść budżet planowany na wykonanie prac.

Finansowanie zaplanowano ze środków budżetowych. Prace trwać będą do połowy 2018 r. Modernizacja na stacji Kłodzko Główne jest realizowana w ramach zadania pn. „Zwiększenie przepustowości wybranych linii kolejowych poprzez optymalizację urządzeń sterowania ruchem kolejowym i układów stacyjnych”.

Kłodzko Miasto do przebudowy w 2018 roku

PKP Polskie Linie Kolejowe w 2018 r. planują także przebudowę przystanku Kłodzko Miasto. Przystanek osobowy Kłodzko Miasto stanie się stacją. Będzie możliwość kończenia tam biegu pociągów, z czego z pewnością ucieszą się przewoźnicy regionalni, bo to właśnie to miejsce zatrzymania pociągów znajduje się w centrum Kłodzka. Tam również poprawi się obsługa podróżnych. Przewidziana jest przebudowa torów oraz rozjazdów. Obecnie trwają prace projektowe, a roboty planowane są w pierwszej połowie przyszłego roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony