Partnerzy serwisu:

Mniejsze przewozy PKP Cargo w maju

inf. pras. 28.06.2016 208

Mniejsze przewozy PKP Cargo w maju
fot. PKP Cargo
PKP Cargo przewiozło w maju o 16,2 proc. mniej niż przed rokiem. Maleje także udział grupy w rynku. Na słabsze wyniki operacyjne spółki wpływ ma przede wszystkim sytuacja na rynku surowców.
W maju Grupa PKP Cargo przewiozła w Polsce 7,6 mln ton towarów, o 16,2 proc. mniej niż przed rokiem. Narastająco po pięciu miesiącach Grupa przetransportowała 37,2 mln ton (-11,1 proc. rdr). Wykonana praca przewozowa w maju wyniosła 2,1 mld tkm, o 16 proc. mniej niż w maju ubiegłego roku, a narastająco po pięciu miesiącach 10,1 mld tkm.

W porównaniu do wyników sprzed roku, w maju PKP Cargo zwiększyło w Polsce przewozy m.in. kontenerów, koksu oraz artykułów chemicznych. Za rozwój segmentu intermodalnego odpowiadają większe przewozy do portów morskich i w odwrotnym kierunku, połączenia na szlaku Wschód-Zachód oraz rosnące transporty koksu w kontenerach. Konwencjonalne przewozy koksu rosły w związku ze wzrostem liczby połączeń do polskich portów oraz pozyskaniaem nowego kontraktu eksportowego do Niemiec. Za większe przewozy wyrobów chemicznych odpowiada rosnący import z Rosji.

– Przyczyną mniejszych przewozów krajowych w maju była słabsza dynamika m.in. na rynkach węgla kamiennego, kamienia, metali, rud żelaza, drewna oraz ropy i przetworów naftowych. Mniejsze przewozy węgla były spowodowane przede wszystkim utratą w ubiegłym roku części zleceń dla jednej z największych grup energetycznych w Polsce, a także wysokimi zapasami utrzymywanymi przez klientów. Mniejsze przewozy kamienia wynikały z niskiego stopnia realizacji inwestycji drogowych oraz kolejowych. Zmniejszone przewozy rud i metali to rezultat remontu pieca w jednym z zakładów ważnego klienta Grupy w Polsce, a mniejsze przewozy drewna były spowodowane niższym importem z Białorusi – wyjaśnia komunikat PKP Cargo.

W porównaniu do poprzedniego miesiąca, w maju wzrosły przewozy m.in. nawozów, kamienia, metali, koksu i węgla kamiennego. Narastająco po pięciu miesiącach udział rynkowy Grupy PKP Cargo w ujęciu masy był o 4,4 pkt. proc. niższy niż przed rokiem, a pod względem pracy przewozowej zmniejszył się o 5,1 pkt. proc.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony