Partnerzy serwisu:

Mniej uchodźców z Ukrainy w pociągach do Polski

Michał Szymajda 18.03.2022 2,9k

Mniej uchodźców z Ukrainy w pociągach do Polski
Fot. Koleje Ukraińskie
Choć nie można powiedzieć, że pociągi z Ukrainy do Polski opustoszały, to jednak można zauważyć, że pasażerów w nich jest mniej.
Wojna na Ukrainie trwa, jednak postępy wojsk rosyjskich zostały zatrzymane na niemal wszystkich odcinkach. To umożliwiło bezpieczną ewakuację setek tysięcy kobiet, dzieci i osób starszych ze strefy konfliktu. Brak istotnych przemieszczeń armii Putina sprawia, że część Ukraińców mniej chętnie decyduje się na opuszczenie kraju.

Z lwowskiego dworca do Polski cały czas odjeżdża sporo pociągów, jednak na większość z nich nie czeka się już godzinami. Jak pokazują nagrania polskiego wolontariusza ze Lwowa – Kajetana Orlińskiego – wieczorami nie trzeba się już tłoczyć, aby bez problemu wyruszyć w podróż do Polski.

To, że uchodźców jest obecnie mniej potwierdzają także dane z warszawskiego ratusza i od straży granicznej.

– Zmniejszyła się liczba tych osób, które przyjeżdżają do Warszawy, bo przypomnę, że rekordowa nocy była tylko w naszych dwóch punktach. Obsłużenie 28 tysięcy osób – to była naprawdę gigantyczna liczba. Jeżeli dzisiaj to jest 7, 8, 9, to jest to zdecydowanie mniej, ale jednak wciąż możemy ocenić, że to jest duża liczba osób przyjeżdżających do Warszawy – powiedziała wiceprezydent Aldona Machnowska-Góra.

– Minionej doby (17 marca – dop. red.) granicę z Polską w regionie (lubelskim – dop. red.) przekroczyło ponad 18 tysięcy osób. To o blisko 7 tysięcy mniej uchodźców w porównaniu z dniem wczorajszym –
powiedział rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej kapitan, Dariusz Sienicki. W środę służby graniczne informowały, że polsko-ukraińską granicę w Lubelskiem przekroczyło prawie 30 tysięcy osób.

Do 16 marca włącznie z Polski (z Warszawy, Wrocławia, Przemyśla, Chełma i Krakowa) wyjechały 394 pociągi z uchodźcami, w tym 317 pociągów stałego kursowania i 77 pociągów specjalnych, którymi uchodźcy kierowali się do Niemiec i Czech. Przewiozły one łącznie ponad 115,7 tys. osób.

Bieżące informacje na temat pociągów odprawianych z Ukrainy do Polski, a także z nadgranicznych stacji w kierunku większych polskich miast i za granicę, dostępne są na portalu Pociąg do Polski.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony