Partnerzy serwisu:

Mniej tanich biletów na Pendolino? Oferta Super Promo objęta tajemnicą

Michał Szymajda 27.04.2017 6,7k

Mniej tanich biletów na Pendolino? Oferta Super Promo objęta tajemnicą
Fot. Damian Nowak, SM42.PL
Internauci informują nas o zmniejszającej się puli biletów w ofercie Super Promo na najpopularniejsze połączenia przewoźnika obsługiwane pociągami Pendolino i wagonowymi składami EIC. Mniej ma być ich zwłaszcza w relacji Kraków – Warszawa.
– PKP Intercity po cichu wycofuje bilety za 49 złotych. Bilety w relacji Kraków – Warszawa w promocyjnej cenie 49 zł można kupić tylko na pojedyncze kursy, z miesięcznym wyprzedzeniem – można przeczytać na twitterowym profilu Pociąg-Autobus-Góry.

Postanowiliśmy samodzielnie sprawdzić, jak wygląda sprawa z dostępnością biletów w ofercie Super Promo. Sytuacja nie maluje się tak czarno, jak zwracają na to uwagę aktywiści z Pociąg-Autobus-Góry (znaleźliśmy bilety za 49 zł na 9, 16 i 18 maja, znalazły się jednak też na 3 maja), ale niewątpliwie tanich biletów jest mniej niż przed rokiem, czy dwoma, gdy pociągi Pendolino zaczynały kursowanie po polskich torach. Zdecydowanie mniej jest ich w niedzielę oraz w dniach, gdzie występują szczyty przewozowe. Co na to PKP Intercity?

– Pula biletów Super Promo jest przeznaczona na każdy pociąg ekspresowy. Liczba biletów objętych promocją stanowi tajemnicę handlową. Podanie takiej liczby byłoby bardzo cenną wskazówką dla konkurencji – napisała Marta Ziemska, rzecznik prasowy PKP Intercity i trudno mieć o taką odpowiedź pretensję, bowiem informacji o liczbie biletach promocyjnych nie udziela ani Polski Bus, ani Ryanair ani inni przewoźnicy działający na dużą skalę.

– Oferta PKP Intercity obejmuje pulę biletów po 49,00 zł w ofercie Super Promo na trasie Warszawa – Kraków Gł., jednak w regulaminie promocji, ani w najnowszym cenniku, który wszedł w życie 12.03.2017 nie ma wskazanej minimalnej ilości biletów promocyjnych – mówi Marcel Klinowski, szef zespołu ds. transportu Stowarzyszenia Republikanie. Zaznacza przy tym, że w przeszłości, kiedy przewoźnik budował popyt na pociągi kategorii EIP, zdarzały się sytuacje, w których wszystkie bilety były w cenie 49,00 zł, np. na trasie Warszawa – Katowice.

– Nic dziwnego, że wraz ze wzrostem popytu na danej trasie, ilość biletów promocyjnych jest zmniejszana. Pociągi kategorii EIC oraz EIP są uruchamiane na zasadach komercyjnych i cena za podróż jest decyzją handlową przewoźnika. Na trasie Warszawa – Kraków PKP Intercity ma znaczącą przewagę konkurencyjną pod względem czasu przejazdu – również względem transportu lotniczego, biorąc pod uwagę czas przejazdu z centrów miast. Na chwilę obecną nie ma na rynku innego przewoźnika kolejowego, który byłby w stanie świadczyć usługi o podobnych parametrach i póki taki się nie pojawi, to ceny będą na obecnym poziomie – komentuje Klinowski.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony