Partnerzy serwisu:

Mniej pociągów PKP Intercity z Warszawy do Krakowa i Lublina

Jakub Madrjas 20.04.2018 8,8k

Mniej pociągów PKP Intercity z Warszawy do Krakowa i Lublina
Fot. Żukow, SM42.pl
Pasażerowie skarżą się, że PKP Intercity zmniejszyło liczbę pociągów ze stolicy do Krakowa i Lublina. Przewoźnik tłumaczy, że przyczyną są prace remontowe na torach.
Jak potwierdza „Rynkowi Kolejowemu” rzeczniczka PKP Intercity Agnieszka Serbeńska pociąg Staszic Warszawa Zach. – Lublin został odwołany w całej relacji od poniedziałku do czwartku i w niedziele, a w relacji Lublin – Warszawa i od poniedziałku do czwartku i w soboty. Z kolei z Krakowem Warszawy nie łączy już Sawa – pociąg został odwołany w całej relacji w od 18 kwietnia do 9 czerwca.

Przedstawicielka przewoźnika wyjaśnia, że odwołania pociągów zostały wprowadzone ze względu na prowadzone prace modernizacyjne infrastruktury kolejowej.

Przypomnijmy, że 18 kwietnia rozpoczął się kolejny etap olbrzymiej inwestycji PKP PLK związanej z przebudową węzła kolejowego w Krakowie. Niestety, ani w informacji prasowej PKP PLK o zmianach w organizacji ruchu w Krakowie, ani w informacji PKP Intercity o zmianach w ruchu opublikowanej podczas korekty rozkładu jazdy, nie wspomniano o odwołaniu pociągu Sawa. Pasażerowie mogli się dowiedzieć tylko, że "niektóre pociągi pojadą objazdem z Krakowa Płaszowa, przez linię obwodową, z pominięciem stacji Kraków Główny". 

Również ograniczenie kursowania pociągu Staszic nie zostało zakomunikowane pasażerom. W informacji o zmianach w komunikacji ze stacji Lublin poinformowano jedynie o zmianie peronu, czy o komunikacji zastępczej na odcinku do Rzeszowa. Również na stronie internetowej przewoźnika próżno szukać informacji o ograniczeniu oferty przewozowej. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony