Partnerzy serwisu:

Mniej pociągów na Pomorzu Zachodnim w czasie kwarantanny narodowej

inf. pras oprac. JM 24.12.2020 3,7k

Mniej pociągów na Pomorzu Zachodnim w czasie kwarantanny narodowej
fot.UMWZ
Zachodniopomorskie zawiesiło część pociągów regionalnych oraz wszystkie pociągi kursujące w ruchu transgranicznym do Niemiec.
W związku z wprowadzeniem przez Rząd RP kwarantanny narodowej w okresie od 28 grudnia br. do 17 stycznia 2021 roku oraz obostrzeń przy przekraczaniu granicy państwa, przewiduje się znaczne zmniejszenie zapotrzebowania na przewozy transportem publicznym - informuje urząd marszałkowski województwa zachodniopomorskiego.  W związku z tym organizator przewozów w województwie podjął decyzję o czasowym zawieszeniu kursowania części pociągów regionalnych oraz wszystkich pociągów kursujących w ruchu transgranicznym do Republiki Federalnej Niemiec.

Czasowe ograniczenie kolejowych przewozów pasażerskich na Pomorzu Zachodnim ma trwać trzy tygodnie, od dnia 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 roku. Szczegółowy wykaz pociągów regionalnych, których kursowanie zostało zawieszone, znajduje się TUTAJ.

W ruchu - zgodnie z rocznym rozkładem jazdy - na wszystkich trasach na obszarze województwa w dalszym ciągu codziennie kursować będzie około 160 pociągów regionalnych zapewniających wygodne i bezpieczne dojazdy oraz powroty do i z miejsc pracy - podkreśla UMWZ.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport