Partnerzy serwisu:

Mniej pociągów na Pomorzu Zachodnim do końca stycznia

inf. pras 19.01.2021 20

Mniej pociągów na Pomorzu Zachodnim do końca stycznia
Fot. Polregio
Do końca miesiąca przedłużony został okres zawieszenia kursowania 90 pociągów regionalnych w województwie zachodniopomorskim.
W związku z przedłużeniem kwarantanny narodowej do 31 stycznia 2021 r. oraz obowiązywania obostrzeń przy przekraczaniu granicy państwa – utrzymuje się zmniejszone zapotrzebowanie na przewozy transportem publicznym. W związku z powyższym organizator przewozów w województwie zachodniopomorskim podjął decyzję o dalszym, czasowym zawieszeniu kursowania części pociągów regionalnych oraz wszystkich pociągów kursujących w ruchu transgranicznym do Republiki Federalnej Niemiec - czytamy w komunikacie.

Czasowe ograniczenie kolejowych przewozów pasażerskich na Pomorzu Zachodnim miało trwać trzy tygodnie (28 grudnia 2020 r. – 17 stycznia 2021 r.), ale decyzja Rządu RP o przedłużeniu tzw. kwarantanny narodowej do 31 stycznia 2021 r. skutkuje tym, iż do końca miesiąca przedłużony został również okres zawieszenia kursowania 90 pociągów regionalnych w województwie zachodniopomorskim - podał samorząd.

W ruchu – zgodnie z rocznym rozkładem jazdy – na wszystkich trasach na obszarze województwa w dalszym ciągu codziennie kursować będzie około 160 pociągów regionalnych zapewniających wygodne i bezpieczne dojazdy oraz powroty do i z miejsc pracy - podsumowuje UMWZ.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport