Partnerzy serwisu:

Mniej Pendolino z Katowic do Warszawy. Do Kołobrzegu w trakcji podwójnej

Michał Szymajda 01.10.2021 14,2k

Mniej Pendolino z Katowic do Warszawy. Do Kołobrzegu w trakcji podwójnej
Pendolino w Katowicachfot. MS, Rynek Kolejowy
PKP Intercity od 1 do 7 października wstrzymuje ruch części pociągów Pendolino na trasie Katowice – Warszawa – Gdynia. Nie oznacza to, że „zwolnione” z kursowania na Śląsk ED250 będą stały w Warszawie.
Od 1 do 7 października (czwartek) nie pojadą pociągi EIP 4502 Katowice – Gdynia Główna (kursujący od poniedziałku do piątku), EIP 4540 Katowice – Gdynia Główna (kursujący w niedzielę) oraz EIP 5409 Gdynia Główna – Katowice. Zapytaliśmy przewoźnika, dlaczego ograniczył ofertę najszybszych pociągów ze Śląska do Warszawy i nad Bałtyk. PKP Intercity wyjaśnia, że ma to związek z ograniczoną przepustowością warszawskiego węzła, przez który przejeżdża skład.

– Zawieszenie kursowania niektórych pociągów kategorii Express InterCity Premium w dniach od 1 do 7 października ma charakter tymczasowy i wynika z kolejnego etapu prowadzonych prac modernizacyjnych na warszawskiej średnicy dalekobieżnej, co wpływa na ograniczenie przepustowości – napisała Katarzyna Grzduk, rzeczniczka prasowa PKP Intercity.

Okazuje się, że Pendolino z tych połączeń nie będzie oczekiwało na poprawę sytuacji w Warszawie. PKP Intercity dołączy dodatkową jednostkę do innej, kursującej z Krakowa nad Bałtyk. W podwójnym zestawieniu Pendolina będą kursowały przez tydzień np. z Krakowa do Kołobrzegu i z powrotem. Możliwość sfotografowania takiego składu to niewątpliwa gratka dla miłośników kolei.

– W związku ze wskazanymi ograniczeniami PKP Intercity zdecydowało o wzmocnieniu pociągów 1302/3800/8300/3100 drugą jednostką ED250 – napisała rzeczniczka.

Nie dowiedzieliśmy się od przewoźnika, czy w związku z mniejszą liczbą pociągów kursujących na Śląsk PKP Intercity wzmocni dodatkowymi wagonami pociągi, które pozostaną na trasie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony