Partnerzy serwisu:

Mirosław Pawłowski członkiem komitetu zarządzającego CER

lk, Rynek Kolejowy 19.09.2016 0

Mirosław Pawłowski członkiem komitetu zarządzającego CER
fot. PKP
Podczas dzisiejszego posiedzenia 19 Zgromadzenia Ogólnego Wspólnoty Europejskich Kolei i Zarządców Infrastruktury (CER) Prezes Zarządu PKP SA. Mirosław Pawłowski został oficjalnie wybrany na członka komitetu zarządzającego tej organizacji. Zaproszenie do objęcia tej funkcji Prezes PKP SA otrzymał w lipcu bieżącego roku. 
Dzisiejszy wybór jest odzwierciedleniem istotnego wkładu polskich kolei w pracę CER i zaangażowania PKP w Brukseli, chociażby w takich obszarach jak zagadnienia związane z pracami nad IV Pakietem Kolejowym czy z rozwojem kolejowych korytarzy towarowych i sieci TEN-T.

– Dokonany dziś przez Zgromadzenie Ogólne CER wybór jest dla mnie dużym wyróżnieniem. Dziękuję członkom tego gremium za zaufanie, jakim mnie obdarzono – powiedział Mirosław Pawłowski. – Zarówno Grupa PKP, jak i inne koleje europejskie stoją teraz przed szeregiem wyzwań związanych z implementacją regulacji zawartych w IV Pakiecie Kolejowym, nową perspektywą finansową czy wdrażaniem systemu ERTMS. Głęboko wierzę, że nasze prace, w których strona polska od lat aktywnie uczestniczy, istotnie przyczynią się do zwiększania konkurencyjności europejskiego transportu kolejowego – dodał.

PKP SA w ramach CER, które zrzesza ponad 70 operatorów i zarządców infrastruktury, reprezentuje interesy całej Grupy PKP. Dba o strategiczne cele i interesy swoich spółek PKP zarówno w obszarze legislacyjnym , jak i inwestycyjnym, między innymi w ramach dialogu z Komisją Europejską i Parlamentem Europejskim.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony