Partnerzy serwisu:

Ministerstwo ostrożnie o możliwości zakupu kolejnych ezt

Michał Szymajda 29.06.2017 5,4k

Ministerstwo ostrożnie o możliwości zakupu kolejnych ezt
PKP Intercity posiada 20 ezt Dart.Fot. RK
Andrzej Bittel – podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa – odpowiadając na pytania posłów, wyjaśniał, dlaczego PKP Intercity nie zdecydowało się na zakup kolejnych ezt Dart (ED161).
Wyjaśnienia przedstawiciela ministerstwa są zbieżne z wyjaśnieniami, które w końcu maja podała spółka PKP Intercity, nie decydując się na zakup pojazdów. Ciekawie brzmią za to słowa Andrzeja Bittela, który mówi o możliwości zmiany strategii przewoźnika.

– Realizacja przyjętej strategii (dotyczącej głównie modernizacji i zakupu wagonów i lokomotyw – dop. red.) pozwoli na zapewnienie odpowiedniego komfortu podróżnym oraz właściwej ilości taboru niezbędnego do realizacji zadań PKP IC w zakresie międzywojewódzkich przewozów pasażerskich, jednocześnie dając możliwość szerokiego udziału krajowych firm taborowych w jej realizacji. W chwili obecnej strategia PKP IC skupia się na modernizacji oraz zakupie wagonów i lokomotyw, a jej efekty podlegają bieżącemu monitorowaniu i analizie. W przypadku zaistnienia uzasadnionej konieczności, PKP IC może wprowadzić korekty do realizowanej strategii – powiedział Andrzej Bittel.

To z pewnością podzwonne wypowiedzi prezesa PKP SA Krzysztofa Mamińskiego, który w rozmowie z dziennikarzem „Rynku Kolejowego” stwierdził, że PKP Intercity może w niedalekiej przyszłości kupić kilkadziesiąt ezt, mimo braku zapisów na ten temat w strategicznym dokumencie przewoźnika – Strategii Taborowej. Słowa te zostały entuzjastycznie odczytane zarówno przez przedstawicieli Pesy jak i Stadlera. Obaj producenci dostarczyli PKP Intercity po 20 ezt na przełomie 2015 i 2016 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony