Partnerzy serwisu:

Ministerstwo Infrastruktury: Następca TLK Kormoran wróci do Nysy i Kłodzka za rok

Michał Szymajda 02.11.2022 5,6k

Ministerstwo Infrastruktury: Następca TLK Kormoran wróci do Nysy i Kłodzka za rok
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
W 2023 roku dalsze uruchamianie pociągu TLK Kormoran, którego główną rolą jest obsługa Nysy, Paczkowa i Kłodzka, nie będzie możliwe. Ale od grudnia 2023 resort infrastruktury planuje to zmienić.
O TLK Kormoran, który zniknie z rozkładu jazdy od grudnia 2022, pisaliśmy już sporo. W tej sprawie interweniowała w ministerstwie infrastruktury posłanka Monika Wielichowska, która wstawiła się za mieszkańcami południowej Opolszczyzny i Dolnego Śląska, chcących korzystać z oferty kolei dalekobieżnej.

Resort wyjaśnia, że m.in. z uwagi na prace na linii 276 (z Wrocławia do Strzelina, Kłodzka i do granicy czeskiej), rozkład jazdy musi ulec modyfikacji. Ale „w ramach prac nad rocznym rozkładem jazdy 2023/24 Ministerstwo Infrastruktury jako organizator wraz z operatorem PKP Intercity S.A. zaplanują uruchomienie drugiej pary pociągów Jelenia Góra – Kraków”. Nie będzie to więc już połączenie do stolicy, ale resort obiecuje, że w Katowicach lub Krakowie umożliwi wygodną przesiadkę na pociągi do Warszawy. Jednocześnie uzasadnia, że niewielu pasażerów zainteresowanych było przejazdem do stolicy. Rozkład jazdy TLK Kormoran nigdy do tego nie zachęcał.

– Obie pary pociągów relacji Jelenia Góra – Kraków zestawione będą ze spalinowych zespołów trakcyjnych. Jedna z dwóch par zaplanowana zostanie do kursowania przez Kłodzko. W odniesieniu do postulatów kontynuacji połączenia bezpośredniego z Warszawą informuję, iż analizy statystyk przewozowych wykazują wyraźną przewagę zainteresowania pasażerów z powiatu kłodzkiego i miast przy linii kolejowej nr 137 podróżami w relacjach do i z Katowic – napisało ministerstwo.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony