Partnerzy serwisu:

Ministerstwo będzie aktualizować Plan Transportowy. Celem nowa, większa umowa PSC

Jakub Madrjas 25.02.2019 5k

Ministerstwo będzie aktualizować Plan Transportowy. Celem nowa, większa umowa PSC
Fot. PKP Intercity
Ministerstwo Infrastruktury będzie szukać wykonawcy aktualizacji Planu Transportowego. Zaktualizowany Plan Transportowy będzie podstawą do zawarcia nowej wieloletniej umowy PSC, uwzględniającej m. in. nowe połączenia do Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Według Informacji "Rynku Kolejowego" Ministerstwo Infrastruktury zaczęło szukać wykonawcy aktualizacji Planu Transportowego. Potwierdza to Szymon Huptyś, rzecznik prasowy ministerstwa. Jak informuje, MI przekazało zapytanie ofertowe dotyczące aktualizacji Planu Transportowego w trybie rozeznania rynku.

Jak wyjaśnia, konieczność aktualizacji dokumentu wynika z prawa unijnego. Jest to konieczne "w kontekście planowanej rozbudowy sieci kolejowej o komponent kolejowy Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz związanej z tym potrzeby rozszerzenia zakresu kolejowych przewozów pasażerskich, w ramach wieloletniej umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego (PSC – Public Service Contract)". - Zaktualizowany Plan Transportowy będzie podstawą do zawarcia nowej wieloletniej umowy PSC - informuje rzecznik.

Jak informowaliśmy kilka miesięcy temu, nowa umowa wieloletnia z PKP Intercity ma zostać podpisana pod koniec 2019 roku i obejmować okres aż piętnastu lat. Nieoficjalnie wiadomo, że przewoźnik liczy na znaczne zwiększenie dotacji w związku z rozszerzeniem siatki połączeń. Już w tym roku wyniesie ona rekordowe 600 milionów złotych. Jak poinformował w rozmowie z "Pulsem Biznesu" członek zarządu PKP IC Artur Resmer, spółka potrzebuje zdobyć jeszcze 4 miliardy złotych, żeby zrealizować zaktualizowaną strategię taborową na lata 2016-2023. Jednym ze sposobów jest zdobycie kapitału na rynkach finansowych. Artur Resmer przyznaje, że aby tak się stało, konieczne jest wynegocjowanie nowej umowy PSC.

Ustawa o budowie CPK weszła w życie w czerwcu ubiegłego roku Natomiast w sierpniu 2017 roku rozpoczął pracę zespół ds. aktualizacji Strategii Rozwoju Transportu. Jak zapewnił niedawno minister Mikołaj Wild, Centralny Port Komunikacyjny zostanie uwzględniony w nowej Strategii Rozwoju Transportu.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony