Partnerzy serwisu:

Minister transportu i komunikacji Litwy Jarosław Narkiewicz weźmie udział w Kongresie Kolejowym

TOR Konferencje 22.10.2019 8

Minister transportu i komunikacji Litwy Jarosław Narkiewicz weźmie udział w Kongresie Kolejowym
fot. Ministerstwo Transportu i Komunikacji Republiki Litewskiej
W debacie otwierającej tegoroczny IX Kongres Kolejowy zasiądzie Jarosław Narkiewicz, minister transportu i komunikacji Republiki Litewskiej.
Wraz z czołowymi reprezentantami polskiego sektora transportu kolejowego minister Narkiewicz będzie dyskutował o istniejącej i przewidywanej sieci korytarzy transportowych w Europie Środkowej. Tematem dyskusji będzie też wyzwanie dla transportu szynowego w Europie, jakim jest zbliżający się termin wdrożenia IV pakietu kolejowego.

Modernizacja linii kolejowej Rail Baltica stanowi jeden z priorytetowych projektów Trans-European Transport Networks (Sieci Transeuropejskie TEN-T). Łącząc normalnym torem Berlin, Warszawę, Kowno, Rygę, Tallinn i Helsinki. Budowa i przebieg tego korytarza są kluczowe dla krajów bałtyckich. Ich reprezentantem na Kongresie poza ministrem transportu i komunikacji Litwy będzie także Karolis Sankovski, Zastępca Dyrektora Generalnego – Dyrektor Dyrekcji Infrastruktury AB Lietuvos Geležinkeliai – Kolei Litewskich.

Kongres Kolejowy to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłorocznej edycji udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2019 roku po raz kolejny rozmawiać będą przedstawiciele branż i sektorów, z którymi kolej jest współzależna i funkcjonalnie powiązana.

Kongres Kolejowy odbędzie się 13 listopada w Warszawie. Więcej informacji znaleźć można na stronie wydarzenia.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony