Partnerzy serwisu:

Minister Adamczyk wziął udział w obchodach Święta Kolejarza

inf. prasowa MIB 22.11.2016 422

Minister Adamczyk wziął udział w obchodach Święta Kolejarza
Fot. MIB
21 listopada 2016 r. minister Andrzej Adamczyk wziął udział w obchodach Święta Kolejarza, zorganizowanych w Częstochowie przez Krajową Sekcję Kolejarzy NSZZ Solidarność.
- Święto Kolejarza to dzień wyjątkowy. Jak co roku spotykamy się w gronie osób związanych z koleją, które sumienną pracą i rzetelnym wykonywaniem swoich obowiązków godnie pełnią powierzoną im służbę. Życzę wszystkim, abyście umacniali w sobie poczucie dumy z wykonywania zawodu kolejarza – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Minister omówił aktualnie prowadzone w resorcie prace, których celem jest zmiana oblicza polskiej kolei - by stała się bardziej przyjazna pasażerom i środowisku, nowocześniejsza oraz bezpieczniejsza. - Jednym z najważniejszych zdań Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa jest unowocześnienie kolejowych szlaków, taboru i systemów bezpiecznego ruchu kolejowego. Są to zadania długoterminowe, ale ich efekty są już widoczne dla środowiska zawodowego i użytkowników kolei – pasażerów i firm transportowych. To dzięki współpracy z Wami możliwy jest rozwój transportu kolejowego – zaznaczył minister. 

Jak zaznaczył, posiadając nowoczesną infrastrukturę możemy włączyć nasz kraj w europejską i światową sieć kolejową. - Realizacja założonych celów jest możliwa tylko dzięki ciężkiej pracy całej branży kolejowej, dla której dobro klienta jest centralnym punktem podejmowanych wspólnie działań – podkreślił Andrzej Adamczyk. - Ufam, że Wasz codzienny trud, sumienna praca, zaangażowanie w pokonywaniu wyzwań, będąc źródłem wspólnej satysfakcji, przyniosą efekt w postaci bezpiecznego, sprawnego i nowoczesnego systemu kolejowego – dodał minister.

W ramach obchodów Dnia Kolejarza wiceminister infrastruktury i budownictwa Andrzej Bittel spotkał się również ze środowiskiem kolejarskim podczas uroczystości zorganizowanej w Warszawie przez Federację Związków Zawodowych Kolejarzy. Wiceminister podziękował związkowcom i kolejarzom za codzienną pracę. Dodał, że jest pewien, że zawód kolejarza wiąże się z oddaniem sprawom kolei, a często jest także realizacją życiowej pasji.

- Polska kolej zmienia się na naszych oczach przy pomocy środków krajowych i środków UE. Modernizowane są linie kolejowe, remontowane dworce, następuje wymiana taboru - powiedział wiceminister Bittel. Podczas obu uroczystości Kolejarzom, którzy wykazali się szczególnymi zasługami oraz za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków, zostały wręczone odznaki „Zasłużony dla Kolejnictwa” i „Zasłużony dla Transportu Rzeczypospolitej Polskiej”.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony