Partnerzy serwisu:

Minister Adamczyk krytykuje zakup AWT przez PKP Cargo

Łukasz Kuś 11.05.2016 81

Minister Adamczyk krytykuje zakup AWT przez PKP Cargo
fot. AWT
Minister infrastruktury uważa, ze pieniądze jakie PKP Cargo wydała na zakup AWT prawdopodobnie „zostały zmarnowane”. Adamczyk skrytykował transakcję podczas debaty w Sejmie.
Minister infrastruktury krytykował działania poprzedników w zakresie inwestycji kolejowych i drogowych o czym piszemy więcej na Rynku Kolejowym TUTAJ. Adamczyk odniósł się także do problemów spółki AWT, którą zakupiło PKP Cargo.

– W PKP Cargo zostawiliście państwo kolejny problem dla akcjonariuszy. Przestrzegano rząd PO PSL przed kupnem spółki AWT przez PKP Cargo. Spółka AWT została zakupiona. Spółka, która realizuje w Czechach takie same zadania jak PKP cargo, czyli w węglarkach wozi węgiel. AWT została zakupiona od firmy, która jest właścicielem kopalń – powiedział Adamczyk.

Sytuacja spółki AWT skomplikowała się po tym jak czeski koncern węglowy OWT ogłosił upadłość. Spółka zależna PKP Cargo domagać się będzie przedpłat za usługi o czym piszemy na Rynku Kolejowym TUTAJ. Sprawę tę skomentował w sejmie minister infrastruktury.

– Dzisiaj mamy taką sytuację że główny zamawiający AWT ogłosił upadłość. Dzisiaj nie tylko PKP i nie tylko polski rząd ale akcjonariusze mają problem. Jeżeli powiecie, że akcje PKP Cargo spadły po tym jak rząd PiS objął urząd to uderzcie się mocno w pierś. Ja myślę, że kwestię zakupu AWT sprawdzą odpowiednie służby. Bo, pomimo tego że przestrzegano, pomimo że apelowano, wydawano 460 mln zł na zakup spółki. Prawdopodobnie te pieniądze zostały zmarnowane – powiedział Adamczyk.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony