Partnerzy serwisu:

Miliony na innowacje. Program Innotabor ruszy jeszcze w lipcu

Jakub Madrjas 07.07.2016 211

Miliony na innowacje. Program Innotabor ruszy jeszcze w lipcu
Rys. Newag
– W lipcu wspólnie z NCBiR uruchomiony zostanie program sektorowy Innotabor, którego celem jest poprawa innowacyjności i konkurencyjności branży taboru szynowego – zapowiedziała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Jak informuje MR, wsparcie dla branży będzie pochodziło z Programu Inteligentny Rozwój. Budżet najbliższego konkursu to 196 mln złotych. Innotabor wesprze firmy oraz konsorcja przedsiębiorstw w realizacji projektów obejmujących badania przemysłowe i prace rozwojowe, bądź tylko prace rozwojowe. W wyniku tych prac powstaną innowacyjne rozwiązania dla taboru szynowego do przewozów pasażerskich, towarowych i specjalizowanych.

– Sektor kolejowy jest jedną z kluczowych branż wskazanych w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – przypomniała wiceminister Emilewicz. Jak dodała, na przestrzeni ostatniej dekady, polscy producenci taboru szynowego oraz ich kooperanci istotnie zwiększyli swoją konkurencyjność i odnoszą coraz większe sukcesy na międzynarodowym rynku. Przeciętne zatrudnienie kształtuje się na poziomie 11 tys. osób i w ostatnich trzech latach utrzymuje się na niezmienionym poziomie. Przychody producentów taboru z całokształtu działalności w 2015 roku wyniosły 5,3 mln zł.

Aż 600 mln złotych stanowi budżet dedykowanego dla taboru kolejowego programu Innotabor. Gdzie jeszcze branża kolejowa może pozyskać dofinansowanie? Opowiedział o tym podczas Europejskiego Forum Taborowego Piotr Pryciński z Narodowego Centrum Badan i Rozwoju. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Warto przypomnieć, że w tym roku rozstrzygnięto już konkurs NCBiR "Szybka ścieżka”, w ramach którego przyznano granty na projekty taborowe. Newag podpisał już umowę na dofinansowanie projektu budowy nowatorskiego pociągu hybrydowego. Bydgoska Pesa otrzyma grant w wysokości 24 mln zł na projekt budowy pociągu metra. Wielomilionowy grant dostanie też krakowski EC Engineering.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony