Partnerzy serwisu:

Mieszkanie Plus. BGKN i PKP SA podpisały warunkowe umowy inwestycyjne

inf. pras. 24.05.2018 3

Mieszkanie Plus. BGKN i PKP SA podpisały warunkowe umowy inwestycyjne
fot. PKP SA
Polskie Koleje Państwowe i BGK Nieruchomości zawarły warunkowe umowy inwestycyjne. Dzięki współpracy obu podmiotów w przyszłym roku mogą w ośmiu miastach ruszyć budowy kolejnych kilkunastu tysięcy mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Umowy dotyczą dwunastu lokalizacji o łącznej powierzchni ponad 130 ha.
Warunkowe umowy inwestycyjne dotyczą gruntów położonych w Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Przemyślu, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu. Wśród objętych umowami lokalizacji znajdują się nieruchomości, na których powstać mogą nowe, kompleksowo zaprojektowane osiedla – m.in. Odolany w Warszawie, poznańskie Wolne Tory czy okolice Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu. Mieszkania, jakie powstaną na tych gruntach, będą częścią rządowego programu Mieszkanie Plus.

– Zawarte dziś umowy inwestycyjne to kolejny ważny etap współpracy PKP SA i BGKN przy realizacji rządowego programu mieszkaniowego. Cieszę się, że dzięki wspólnym wysiłkom znaleźliśmy najlepszy z możliwych sposób na zagospodarowanie nieużytkowanych przez lata kolejowych nieruchomości o bardzo dużym potencjale – sposób, który przyniesie realne korzyści polskim rodzinom i gospodarce – powiedział Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP SA.

– Współpraca z BGKN ma dla PKP SA kluczowe znaczenie. Wiele nieruchomości znajdujących się w zasobach PKP SA to tereny położone w atrakcyjnych, dobrze skomunikowanych miejscach, stąd też z powodzeniem może na nich powstać wielorodzinna zabudowa mieszkaniowa – dodał Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP SA.

Umowy zakładają wspólną realizację inwestycji poprzez spółki celowe, do których PKP SA wniesie nieruchomości, zaś BGKN – niezbędne finansowanie. Zgodnie z umowami aport nieruchomości ze strony PKP SA powinien nastąpić do końca 2018 roku. Do tego czasu wykonane zostaną analizy prawne, finansowe, techniczne, komercyjne i podatkowe nieruchomości.

– Do końca 2019 roku chcemy mieć w przygotowaniu 100 tys. dostępnych cenowo mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Współpraca z PKP SA pozwala nam konsekwentnie zbliżać się do tego celu. Liczę, że dla objętych umowami nieruchomości ruszą wkrótce konkursy urbanistyczno-architektoniczne, dzięki czemu w krótkim czasie rozpocznie się realizacja przyjaznych rodzinom i społecznościom lokalnym osiedli – zadeklarował Tomasz Górnicki, członek zarządu BGKN.

Program Mieszkanie Plus obejmuje m.in. budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem. Inwestycje są finansowane przez fundusz, którego aktywami zarządza BGK Nieruchomości, na gruntach spółek Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego oraz inwestorów prywatnych. W przygotowaniu jest obecnie ponad 25 tys. mieszkań, z czego ponad 2 tys. jest już w budowie. W kwietniu wręczono pierwsze klucze najemcom prawie 100 mieszkań w Jarocinie.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony