Partnerzy serwisu:

Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej sami zorganizują swój dworzec

PKP SA 19.12.2016 187

Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej sami zorganizują swój dworzec
Dworzec w Skarżysku-KamiennejFot. Johnywalker lic. CC BY SA 3.0, wikipedia
15 grudnia w Urzędzie Miasta Skarżysko-Kamienna odbyły się warsztaty kreatywne dotyczące inwestycji na tamtejszym dworcu. Spotkanie miało na celu włączenie podróżnych, mieszkańców, przedstawicieli władz samorządowych oraz organizacji pozarządowych w proces przygotowania inwestycji dworcowej. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość przedstawienia swoich oczekiwań i pomysłów dotyczących planowanego projektu.
Podzieleni na 3 grupy uczestnicy otrzymali szczegółowe zasady udziału i dowiedzieli się, jaki jest zakres inwestycji, czyli na które elementy infrastruktury będą mieli wpływ. Następnie, uzupełniając ankietę, wszyscy mogli określić najważniejsze oczekiwania i preferencje dotyczące nowego obiektu. Kolejnym etapem było wskazanie od 8 do 12 (spośród 61) najważniejszych funkcjonalności dworca, takich jak: poczekalnia z miejscami siedzącymi, kasy, informacja wizualna, bankomat, WiFi, lokale gastronomiczne. Wreszcie uczestnicy otrzymali plan przestrzenny budynku i terenów przyległych, na który należało nanieść najważniejsze elementy infrastruktury dworcowej. Podczas całego spotkania pomocą służyli pracownicy PKP SA. Na końcu każda grupa przedstawiła efekty swojej pracy, a pozostali uczestnicy mieli za zadanie wybrać najlepszy pomysł.

- Zależy nam na tym, aby modernizowane i nowe dworce w jak najwyższym stopniu były dostosowane do potrzeb nie tylko podróżnych, ale również lokalnej społeczności. Stąd pomysł na warsztaty kreatywne, podczas których możemy wsłuchać się w oczekiwania mieszkańców. Równie ważny jest dla nas głos lokalnych władz i działających organizacji pozarządowych. Wszystkich zachęcamy do udziału w spotkaniach. Pierwsze konsultacje pokazują, że takie rozwiązanie cieszy się sporym zainteresowaniem – mówi Marek Michalski, Członek Zarządu PKP SA.

Czwartkowe warsztaty nie kończą procesu konsultacji z mieszkańcami Skarżyska-Kamiennej. Uczestnicy spotkania będą mieli dostęp do specjalnej grupy na portalu społecznościowym, gdzie uzyskają bieżące informacje o postępach w projekcie, będą mogli zadawać pytania oraz przesyłać swoje spostrzeżenia i uwagi. Podobne warsztaty będą organizowane przez PKP SA. przed każdą większą inwestycją.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony