Partnerzy serwisu:

Miesięcznik „Rynek Kolejowy”. Kolejny numer można czytać za darmo!

Redakcja 03.04.2020 1

Miesięcznik „Rynek Kolejowy”. Kolejny numer można czytać za darmo!
Oddajemy w wasze ręce kolejny numer miesięcznika „Rynek Kolejowy”. Tym razem to najnowsze, kwietniowe wydanie. Zostańcie w domach i czytajcie! Życzymy miłej lektury.
W raporcie „Rynku Kolejowego” 4/2020 zajmujemy się aktualnymi kwestiami związanymi z przewozami węgla kamiennego transportem kolejowym. Michał Grobelny w swoim materiale zastanawia się, jaka przyszłość stoi przez koleją towarową, tak bardzo uzależnioną od węgla, skoro na świecie obserwuje się zdecydowany odwrót od paliwa kopalnego. Paweł Rydzyński prezentuje zaś nadal daleki od ideału stan infrastruktury kolejowej tak kluczowej dla przewozów towarów, w tym również węgla.

Wśród innych interesujących tekstów znaleźć można m.in. materiały dotyczące bieżącej sytuacji największego infrastrukturalnego projektu – Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zajmujemy się również analizą sytuacji w kolei aglomeracyjnych oraz prezentujemy ciekawy tekst o stacjach, które otrzymały nowe nazwy. Polecamy obszerną rozmowę z posłem, który już zdążył „namieszać” w kwestiach komunikacyjnych – Franciszkiem Sterczewskim z klubu Koalicji Obywatelskiej. Parlamentarzysta porusza ważne tematy, w tym dotyczące wykluczenia transportowego, nagłaśniając jednocześnie hasło „Make ZbiorKom Great Again”.

W numerze nie zapominamy również o metrze, skupiając się na koncepcjach związanych z budową III linii metra w Warszawie. Kwestie taborowe poruszamy w materiale prezentującym nowe Griffiny wyprodukowane dla PKP Intercity przez Newag. Polecamy ponadto relacje z wydarzeń organizowanych przez ZDG TOR: Forum Bezpieczeństwa Kolejowego i Kongresu Czystego Powietrza.

Dla miłośników historii znajdą się aż dwa artykuły: Włodzimierz Winek opisuje historię Dworca Warszawa Zachodnia i plany na jego całkowitą metamorfozę, natomiast Kasper Fiszer przygląda się Dworcowi Łódź Kaliska i jego remontowi, który powraca po 22 latach przerwy.

Zachęcamy do lektury naszego bezpłatnego wydania! (klikając w link traficie na podstronę umożliwiającą pobranie pliku PDF)

Będzie nam miło jeśli wypełnicie (już w pełni sprawną) ankietę oceniającą nasz portal i miesięcznik.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony