Partnerzy serwisu:

Miesiąc utrudnień na trasie kolejowej Kraków – Wieliczka-Rynek-Kopalnia

Michał Szymajda 15.10.2021 1,4k

Miesiąc utrudnień na trasie kolejowej Kraków – Wieliczka-Rynek-Kopalnia
Linia kolejowa 109fot. Mach240390 CC BY 4.0, https://commons.wikimed
Od dziś (15 października) aż do 15 listopada nie będą kursować pociągi aglomeracyjne SKA1 na odcinku Kraków Główny – Wieliczka-Rynek-Kopalnia.
Koleje Małopolskie poinformowały, że zastępcza komunikacja autobusowa wprowadzona została za wszystkie pociągi na odcinku Kraków Główny - Wieliczka Rynek-Kopalnia. Godziny odjazdów zastępczej komunikacji mają uwzględniać potoki podróżnych występujących na trasie.

Uruchomione następujące kursy:

  • obsługujące wszystkie stacje i przystanku pośrednie dotychczas obsługiwane przez pociąg (z wyjątkiem przystanku Wieliczka Bogucice) kursujące przez cały dzień z częstotliwością co 30 minut.
  • szybkie kursy bezpośrednie z Wieliczki do Krakowa Głównego z postojem wyłącznie na przystanku Wieliczka Park kursujące w szczytach przewozowych od poniedziałku do piątku (6:00 - 9:00, 15:00 - 19:00) z częstotliwością co 10 minut a w soboty, niedziele i święta co 30 minut (łącznie 130 kursów od poniedziałku do piątku i 74 kursy w weekendy). Te autobusy zatrzymają się również przy węzłach Prokocim Szpital (ul. Wielicka), Bieżanowska (ul. Wielicka) oraz Plac Inwalidów (Al. Słowackiego/Al. Mickiewicza).
Przyczyną znaczących zmian w rozkładzie jazdy są prace, jakie PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą przy przebudowie stacji Kraków Bieżanów. Czasowo uniemożliwią one wjazd na linię kolejową nr 109 Kraków Bieżanów – Wieliczka-Rynek-Kopalnia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony