Partnerzy serwisu:

Miesiąc komunikacji zastępczej na linii do Rejowca. Z powodu remontu mostu

Jakub Madrjas 23.03.2022 1,3k

Miesiąc komunikacji zastępczej na linii do Rejowca. Z powodu remontu mostu
zdjęcie ilustracyjneFot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Ponad miesiąc komunikacji zastępczej czeka pasażerów pociągów Rejowiec – Zamość, począwszy od maja. Powodem jest remont mostu. 
Jak informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK, zarządca infrastruktury zaplanował, w dniach od 9 maja do 11 czerwca, remont mostu kolejowego i przepustu między Rejowcem a Zawadą (linia kolejowa nr 69). – Wymienione będą tory, przebudowane przyczółki i przęsło sześciometrowego mostu nad rzeką Rejka w pobliżu przystanku Zagrody Kościół. Przepust położony między Wólką Orłowską a Tuligłowami, będzie miał wymienione ściany betonowe i zostanie wzmocniony.

– Koszt prac to ponad 1,1 mln zł netto – wymienia przedstawiciel spółki. – W efekcie inwestycji zapewnione zostanie bezpieczeństwo przejeżdżających pociągów i poprawiona ich estetyka – podkreśla Jakubowski. 

Z powodu prac na odcinku Rejowiec – Zamość Wschód – Rejowiec konieczne jest wprowadzenie komunikacji zastępczej za 8 pociągów Polregio i 2 pociągi IC Zamoyski kursujące na odcinku z Lublina do Hrubieszowa. Te zmiany są już uwzględnione w rozkładzie jazdy, a Polregio rozpisało przetarg na komunikację zastępczą. Łącznie zastąpi 286 kursów. Autobusy przejadą 24024 kilometrów.

Warto przypomnieć, że w poprzednich dwóch latach na remonty mostów kolejowych na Lubelszczyźnie zarządca infrastruktury wydał 25 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony