Partnerzy serwisu:

Międzynarodowe pociągi Kolei Dolnośląskich wracają 1 lipca

Michał Szymajda 26.06.2020 4k

Międzynarodowe pociągi Kolei Dolnośląskich wracają 1 lipca
Pociąg KD w Lichkoviefot. M. Szymajda
Od 1 lipca ponownie będziemy mogli wyjechać z Dolnego Śląska za granicę pociągami Kolei Dolnośląskich. Zarówno do Czech, jak i do Niemiec.
Zawieszenie pociągów międzynarodowych miało miejsce w połowie marca, z uwagi na zamknięcie granic lub znaczące ograniczenia w przemieszczaniu się między państwami. Teraz, po zniesieniu większości obostrzeń, kolejowy ruch transgraniczny ponownie jest reaktywowany, o czym piszemy obszernie w tekście „Koleją za granice w praktyce. Kiedy i ile pociągów pojedzie?”.

1 lipca Koleje Dolnośląskie reaktywują łącznie 42 pociągi do Czech. Pojadą do Kralovca, Lichkova i Harrachova. Od 3 lipca, na trasy powróci również bezpośrednie połączenie Wrocławia z Pragą obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie we współpracy z czeskim przewoźnikiem, Leo Express (następnego dnia wróci z kolei pociąg z Krakowa do Pragi.

Wracają również pociągi do niemieckich miejscowości Forst i Goerlitz oraz pociągi do Drezna. Łącznie z Dolnego Śląska do Niemiec wjedzie 25 pociągów. 26 czerwca w pierwszy kurs uda się również Pociąg do Kultury łączący Berlin z Wrocławiem.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów jest już dostępny w wyszukiwarkach połączeń.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport