Partnerzy serwisu:

Między Tunelem a Sosnowcem pociągi pojadą szybciej. Jest umowa

PKP PLK 30.07.2018 195

Między Tunelem a Sosnowcem pociągi pojadą szybciej. Jest umowa
fot. PKP PLK
PKP PLK podpisały umowę ze Skanską na modernizację trasy Charsznica – Wolbrom – Jaroszowiec Olkuski na linii 62 Tunel – Sosnowiec. Dzięki pracom będzie możliwe trzykrotne zwiększenie prędkości – do 120 km/h.
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę za ponad 132 mln zł netto z firmą Skanska na zaprojektowanie i wykonanie prac na odcinku Charsznica – Wolbrom – Jaroszowiec Olkuski. Projekt jest finansowany ze środków budżetu państwa. Realizacja prac planowana jest w latach 2018-2020. – Każdy kolejny projekt z Krajowego Programu Kolejowego to zwiększanie możliwości podróży w regionach i między województwami oraz poprawa transportu towarów. Nie dzielimy Polski na Polskę A i Polskę B. Konsekwentnie i równomiernie w całym kraju tworzymy warunki dla kolei bezpiecznej, sprawnej i punktualnej – powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Stacja Wolbrom z windami i bezpiecznym przejściem


W stacji Wolbrom podróżni zyskają nowe przejście pod torami. Obiekt zastąpi dotychczasową kładkę i ułatwi komunikację. Do dyspozycji podróżnych będzie winda oraz pochylnia. Nowe przejście zwiększy poziom bezpieczeństwa. W ramach inwestycji, PLK wymienią również na stacji tory i rozjazdy. Zmodernizowane będą urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

– Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych na trasie z Małopolski na Śląsk, między Tunelem a Sosnowcem, to jeden z projektów Krajowego Programu Kolejowego finansowanych z budżetu państwa. Prace poprawią dostępność pasażerów do kolei na stacjach i przystankach. Modernizowane tory ułatwią podróże i zwiększą możliwości przewozu towarów – powiedział Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych.

Wygodniej na przystankach, sprawniej na trasie

Dla podróżnych zmienią się również przystanki Gajówka, Jeżówka, Zarzecze, Chrząstowice Olkuskie. Perony zostaną podwyższone do 76 cm, co ułatwi wsiadanie do pociągów. Łatwiejszą i bezpieczniejsza komunikację zagwarantuje nowe oznakowanie oraz system informacji pasażerskiej. Wszystkie przystanki zostaną przystosowane do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Na odcinku Charsznica – Wolbrom – Jaroszowiec Olkuski, PLK wymienią m.in. 20 km torów oraz sieć trakcyjną, a także przebudują 22 obiekty (mosty i przepusty). Dzięki tym pracom możliwe będzie trzykrotne zwiększenie prędkości z 40 do 120 km/h. Ponadto przebudowa 6 przejazdów kolejowo-drogowych, między innymi w miejscowościach Wolbrom, Zarzecze Chrząstowice, Kaliś, zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Dzięki inwestycjom PLK sprawniej pojadą także pociągi towarowe.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony