Partnerzy serwisu:

Michał Litwin członkiem zarządu ERFA

inf. pras 13.06.2022 1k

Michał Litwin członkiem zarządu ERFA
Michał Litwin, Dyrektor Generalny ZNPK, został powołany do zarządu ERFA (European Rail Freight Association) na 2-letnią kadencję. Jako przedstawiciel ZNPK bierze udział w pracach ERFA od 2013 roku. Reprezentował EFRA m.in. podczas TEN-T Days w Lublanie w 2018 czy podczas prac grup roboczych Europejskiej Agencji Kolejowej (ERA).
– Objęcie stanowiska członka zarządu EFRA to dla mnie duże wyróżnienie, a także znak, że konsekwentny wysiłek całego ZNPK-u jest doceniany nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Działania na poziomie europejskim i ta szczególna wymiana doświadczeń dają ZNPK nowe sposoby realizacji naszych celów, a także umacniają naszą pozycją na lokalnym gruncie – mówi Michał Litwin. – Obecność w zarządzie ERFA zamierzam wykorzystać do skierowania większej uwagi europejskich instytucji na problematykę stawek dostępu do torów i oraz do uwypuklenia zagadnień konkurencji międzygałęziowej, przede wszystkim względem transportu drogowego.

Litwin jest ekspertem w zakresie konkurencji międzygałęziowej, planowania infrastruktury, strategii rozwoju oraz ekonomiki transportu. Od 2017 roku pełni funkcję Dyrektora Generalnego ZNPK. Był uczestnikiem grup doradczych Komisji Europejskiej oraz przewodniczącym Grupy Doradczej Przewoźników Towarowych w ramach Kolejowego Korytarza Towarowego Bałtyk-Adriatyk (RFC5). Od ponad 10 lat konsekwentnie walczy o wyrównanie warunków konkurencji pomiędzy transportem kolejowym a drogowym m.in. poprzez obniżanie stawek dostępu do infrastruktury kolejowej (TAC – track access charges) oraz o budowę nowoczesnej i konkurencyjnej infrastruktury kolejowej.

ERFA (European Rail Freight Association) reprezentuje niezależne przedsiębiorstwa kolejowego transportu towarowego w Europie. Stowarzyszenie zostało założone w Brukseli w 2002 roku. Członkowie ERFA walczą na rzecz wzrostu konkurencyjności i innowacyjności europejskiego rynku kolejowego poprzez promowanie atrakcyjnych, sprawiedliwych i przejrzystych warunków rynkowych dla wszystkich przedsiębiorstw kolejowych. Celem stowarzyszenia jest generowaniu wzrostu popytu na usługi kolejowe i przenoszeniu większej ilości towarów na przyjazną środowisku kolej.

ZNPK (Niezależny Związek Przewoźników Kolejowych) powstał w 2009 roku jako organizacja, której celem jest ochrona wolnej konkurencji rynku kolejowych przewozów towarowych, wspieranie jego liberalizacji oraz reprezentowanie interesów niezależnych przewoźników. ZNPK od lat walczy na rzecz obniżki stawek dostępu do infrastruktury kolejowej, w celu zwiększenia udziału branży kolejowej w rynku transportu towarów, czego skutkiem ma być wzrost inwestycji w nowoczesną kolej, a także obniżenie emisji CO2 i minimalizowanie liczby wypadków drogowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony