Partnerzy serwisu:

MIB: Wkrótce kontrakt dla prezesa PKP

Jakub Madrjas 12.05.2017 205

MIB: Wkrótce kontrakt dla prezesa PKP
Fot. PKP SA
Jak donoszą dzisiejsze media, prezes PKP SA Krzysztof Mamiński nie ma umowy o pracę. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa uspokaja, że ten stan jest przejściowy i nie przeszkadza w zarządzaniu spółką.
Informacje o braku umowy o pracę dla Krzysztofa Mamińskiego wynikają z odpowiedzi MIB na interpelację posła Józefa Lassoty, w sprawie wynagrodzeń w spółkach z grupy PKP SA. Według części mediów oznacza to, że Mamiński nie może podejmować kluczowych decyzji. – Nie jest prawdą, że brak kontraktu dla prezesa zarządu PKP SA stanowi jakikolwiek problem w sprawowaniu przez niego funkcji, ponieważ wykonywanie tych funkcji wynika bezpośrednio z obowiązującego Statutu spółki – zapewnia „Rynek Kolejowy” rzecznik ministerstwa Szymon Huptyś.

Jak wyjaśnia, przed rokiem weszła w życie ustawa o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami, zgodnie z którą podstawą zawarcia kontraktu pomiędzy spółką z udziałem Skarbu Państwa a osobą powołaną na stanowisko członka zarządu jest uchwała walnego zgromadzenia kształtująca zasady wynagrodzeń członków organu zarządzającego.

– W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa sfinalizowane zostały prace nad projektem uchwały Walnego Zgromadzenia PKP S.A., ustalającej zasady kształtowania wynagrodzenia prezesa i członków zarządu spółki – zapewnia rzecznik. Jednak stosownie do przepisów ustawy z 30 grudnia 2016 r. o zasadach zarządzania mieniem państwowym, MIB musi działać na podstawie instrukcji do głosowania zatwierdzonej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Szymon Huptyś zapewnia, że stosowna instrukcja wkrótce ma zostać przekazana. – Formułowanie finalnych zapisów uchwały dla Zarządu PKP SA jest uzgadniane i wkrótce ten proces się zakończy – podsumowuje rzecznik.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony