Partnerzy serwisu:

MIB rozpoczęło pracę nad strategią dla dworców kolejowych

Rynek Kolejowy/MIB 11.05.2016 2

MIB rozpoczęło pracę nad strategią dla dworców kolejowych
Fot. PKP SA
Ministerstwo infrastruktury i budownictwa, z inicjatywy Piotra Stommy - wiceministra odpowiedzialnego za sprawy kolei, rozpoczęło prace nad określeniem kierunków zagospodarowania obiektów dworcowych położnych na liniach kolejowych oraz opracowaniem w tym zakresie dokumentu strategicznego.
Jak informuje ministerstwo, strategia będzie obejmowała całokształt problematyki związanej z funkcjonowaniem oraz kierunkami zagospodarowania obiektów dworcowych. Strategia ma też uszczegółowić kierunki rozwoju transportu kolejowego w odniesieniu do funkcjonowania dworców kolejowych. - Celem podejmowanych działań jest zwiększenie udziału transportu kolejowego w przewozach ogółem - mówi rzeczniczka MIB Elżbieta Kisil.

W ramach opracowywanej strategii zostaną m.in. uwzględnione kwestie związane z kategoryzacją obiektów dworcowych, przekazywaniem dworców na rzecz jednostek samorządu terytorialnego, pracami modernizacyjnymi na dworcach kolejowych, obecnym i prognozowanym popytem na usługi świadczone na dworcach, w tym związane z rozwojem transportu kolejowego oraz wypracowaniem standardów funkcjonowania obiektów dworcowych.

Wydatki PKP S.A. na modernizacje dworców kolejowych rosną z roku na rok. W 2013 r. spółka oddała do użytku dworce o łącznej wartości ok. 56,2 mln zł netto, rok później suma ta wyniosła prawie 200 mln zł, a w ubiegłym roku – 360 mln zł. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Jak informowaliśmy w marcu, jednym z pomysłów ministerstwa na podniesienie nakładów inwestycyjnych na kolej w najbliższych latach jest zwiększenie liczby projektów dotyczących infrastruktury punktowej, w tym dworców kolejowych.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony