Partnerzy serwisu:

MIB oczekuje na zgłoszenia w sprawie statusu infrastruktury lokalnej

inf. prasowa UTK 24.04.2017 0

MIB oczekuje na zgłoszenia w sprawie statusu infrastruktury lokalnej
fot. MJ
Część infrastruktury kolejowej w Polsce może mieć status infrastruktury lokalnej, która nie ma żadnego strategicznego znaczenia dla funkcjonowania rynku kolejowego. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa planuje wystąpić do Komisji Europejskiej z nowym wnioskiem o uznanie niektórych sieci kolejowych za infrastrukturę lokalną.
Zarządcy, którzy chcą dla swoich sieci uzyskać status infrastruktury lokalnej, powinni do końca maja przesłać do ministerstwa zgłoszenie na załączonym formularzu. O weryfikację danych proszeni są również przedsiębiorcy dotychczas korzystający ze zwolnienia ze stosowania rozdziału 6 ustawy o transporcie kolejowym.

Status infrastruktury bez strategicznego znaczenia pozwala jej zarządcy między innymi na niestosowanie wymagań zawartych w rozdziale 6 ustawy o transporcie kolejowym dotyczącego udostępniania infrastruktury kolejowej i pobierania z tego tytułu opłat. Zarządca takiej infrastruktury może na przykład zrezygnować ze składania cennika dostępu do infrastruktury do zatwierdzenia przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony