Partnerzy serwisu:

Miał być koniec, a tymczasem... ET40 wróciła na tory [filmy]

Jakub Madrjas 08.02.2017 1,4k

Miał być koniec, a tymczasem... ET40 wróciła na tory [filmy]
fot. Y
Wszystkie lokomotywy serii ET40 zostaną złomowane - taką decyzję podjęło w 2012 roku PKP Cargo. Pięć odkupiła jednak firma Lokomotiv w celu przywrócenia ich do ruchu. Wczoraj pierwsza z nich pojawiła się na testach.
Na testach miłośnicy kolei złapali wczoraj prawdziwy rarytas - lokomotywę ET40-52. Jest ona pomalowana w barwy Lotos Kolej. Czekamy na informacje od przewoźnika w tej sprawie.

Lokomotywy zakupiła od PKP Cargo firma PHU Lokomotiv. Jej właściciel nie chce udzielać żadnych informacji na temat zakupionych elektrowozów. Faktem jest jednak, że wczoraj, po naprawie poziomu P4 z niewielkimi zmianami (np. w zakresie oświetlenia), którą wykonano w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego i Miejskiego w Gdańsku, ET40 rozpoczęła testy na torach:

Koniec dwuczłonowych lokomotyw typu ET40 na polskich torach był bardzo blisko. "Docelowo wszystkie lokomotywy serii ET40 będą złomowane. Taką decyzję podjęło PKP Cargo, które nie będzie prowadziło kolejnych modernizacji ET40" – pisaliśmy w 2012 roku. Wówczas zastanawiano się nad zachowaniem – być może – jednego egzemplarza w celach muzealnych. Tymczasem wygląda na to, że ET40 jeszcze pojeżdżą.

Poniżej jeszcze jeden ciekawy film – z transportu lokomotyw na naprawę do ZNTKiM Gdańsk, który odbył się w marcu ubiegłego roku:

To nie jedyna dobra wiadomość dla miłośników kolei. Warto bowiem przypomnieć, że wczoraj PKP Intercity pokazało szybką lokomotywę EP05 po pierwszej fazie naprawy, która również ma pozwolić na przywrócenie zasłużonego elektrowowozu do ruchu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony