Partnerzy serwisu:

MI: Rewitalizacja linii Gutkowo – Braniewo według planu

Michał Szymajda 18.02.2018 1,8k

MI: Rewitalizacja linii Gutkowo – Braniewo według planu
fot. PKP PLK
Na początku lutego PKP PLK ogłosiło przetarg na rewitalizację linii 221. Poseł Jacek Protas zwrócił się do Ministerstwa Infrastruktury z prośbą o informację dotyczącą ewentualnych opóźnień projektu.
Informację na temat przetargu na kompleksową przebudowę linii 221 na odcinku od Gutkowa do Braniewa podaliśmy 2 lutego. Szacowany koszt inwestycji określono na 230 mln zł. Efektem prac ma być skrócenie podróży między Gutkowem a Braniewem o 25 minut, powstaną też nowe przystanki w Nowym Dworze i Bobrowcu.

Poseł Jacek Protas pytał o zaawansowanie prac przygotowawczych do inwestycji oraz o jej ewentualne opóźnienia względem założonego przez PKP PLK i MI planu. Przypomnijmy: koniec prac rewitalizacyjnych zaplanowano na 2020 roku.

Andrzej Bittel, podobnie jak my, poinformował posła Protasa o przetargu ogłoszonym 2 lutego. Później przeszedł do konkretów. Dowiadujemy się m.in. kiedy PLK chce podpisać kontrakt z wybieranym właśnie wykonawcą.

– Podpisanie umowy z Wykonawcą planowane jest przez PKP Polskie Linie kolejowe w III kwartale 2018. Według aktualnego harmonogramu realizacji przedmiotowego projektu rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na przełomie I i II kwartału 2019 roku, natomiast zakończenie inwestycji w IV kwartale 2020 roku – poinformował Andrzej Bittel.

O liście zagrożonych terminowo projektów więcej piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony