Partnerzy serwisu:

Merchel: Rekordowe tempo realizacji inwestycji [film]

Rynek Kolejowy 05.02.2020 27

Wśród kontraktów podpisanych w minionym roku przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. znalazły się między innymi umowy na przebudowy portów Gdańsk, Gdynia, Szczecin-Świnoujście. – Zakończone inwestycje osiągnęły wartość 13 mld zł, natomiast na placu budowy mamy projekty o wartości ponad 40 mld zł – mówił podczas Kongresu Rozwoju Kolei Ireneusz Merchel, prezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych.
Wartość umów dotyczących tylko tych czterech portów to ponad 5 mld zł. Podpisano także wiele innych umów, w tym na modernizację linii Poznań – Szczecin. Jak komentował Ireneusz Merchel, rok 2019 był rokiem rekordowym w realizacji planu inwestycyjnego, ale także w podpisywaniu kontraktów. − Zakończone inwestycje osiągnęły wartość 13 mld zł, natomiast na placu budowy mamy projekty o wartości ponad 40 mld zł. Sumując to wszystko, widzimy, że mamy podpisane umowy na ponad 80 proc. inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego – dodał.

Prezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych wskazał również na to, że pozostałe projekty, które czekają jeszcze na realizację w tej perspektywie, znajdują się na etapie końcowym procedur przetargowych. Chodzi m.in. o linię Czyżew – Białystok czy przebudowę Warszawy Zachodniej. − To duże inwestycje. Pozostałe są na końcowym etapie projektowania. Czyli rok 2020 będzie tym ostatnim rokiem kontraktowania dużych projektów. W latach 2021–2023 będziemy kończyli realizację inwestycji, które są już na zaawansowanym etapie lub tych, na które umowy dopiero podpiszemy – podkreślał Ireneusz Merchel.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony