Partnerzy serwisu:

Merchel: Dziś już nie ma, jak kiedyś, kilkuletnich opóźnień

Redakcja 08.10.2019 2,4k

– Harmonogram prac jest ustalony przy założeniu optymalnej realizacji. W przypadku zajścia okoliczności, które wcześniej nie były do przewidzenia, są pewne przesunięcia. Ale one wpływają co najwyżej na korektę kilkumiesięczną. Ale nie ma kilkuletnich opóźnień, jak kiedyś się zdarzały – mówił podczas targów Trako Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
– Krajowy Program Kolejowy po ostatniej aktualizacji to prawie 76 mld zł. Do tej pory rozliczyliśmy umowy na ok. 10 mld zł, natomiast na placach budowy z podpisywanymi umowami mamy ponad 40 mld zł, a kolejne 7 mld zł to postępowania na końcowym etapie akceptacji ofert. Do końca roku zakończone lub w realizacji będą projekty za ok. 60 mld zł – wyliczał prezes Merchel.

– Dla porównania, w poprzedniej perspektywie, mniej więcej w tym momencie, przy planie 35 mld zł, zrealizowane były 2 mld a na placach budowy było kilka kolejnych miliardów. Wiemy więc, że ten program zrealizujemy – porównywał.

– Jeśli chodzi o zagrożenia, to pamiętajmy, że pracujemy na żywym organizmie. Zawsze mogą się zdarzyć sytuacje nieprzewidziane – konieczność wykonania dodatkowych prac, inna konstrukcja niż w dokumentacji, co okazuje się po odkryciu fundamentów, czy natrafienie na obiekty zabytkowe. To wpływa na realizację inwestycji, ale nie na termin zakończenia i harmonogram prac – zapewniał prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Trako
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony