Partnerzy serwisu:

Medcom na Transexpo 2016

Redakcja 18.10.2016 164

Medcom na Transexpo 2016
W dniach od 11 do 13 października br. w Kielcach odbyła się XIII edycja Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego Transexpo. Dla Medcomu była to okazja przede wszystkim do tego, by pokazać własne rozwiązania dedykowane autobusom elektrycznym.
Wśród nowości firma zaprezentowała m.in. nowy falownik trakcyjny zintegrowany z przetwornicą pomocniczą (FT-160-600 / PSM-42), który w całości wykonany został w technologii węglika krzemu (Full SiC).

– SiC jest bez wątpienia kolejnym krokiem ewolucji technicznej w projektowaniu innowacyjnych urządzeń energoelektronicznych dla transportu publicznego. Dzięki zastosowaniu w przekształtnikach Medcom, technologii opartej na węgliku krzemu, już teraz możemy ograniczyć straty energii nawet o 30% a dodatkowo znacząco redukować poziom hałasu. Co więcej, jest to rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć o około 40% rozmiar i masę urządzeń, a także stosować wysokie częstotliwości przełączania i wyższe temperatury pracy – nieosiągalne w półprzewodnikach krzemowych – mówi Piotr Wroński, wiceprezes Medcomu.

Po raz pierwszy w Polsce Medcom pokazał także nową serię ładowarek do autobusów elektrycznych, pozwalających ładować pojazdy z sieci elektroenergetycznej oraz ze stałych instalacji elektrycznych. Ładowarkę mobilną zobaczyć można było na stanowisku Solaris, gdzie wystawiony został autobus Solaris Urbino 12 (z napędem marki Medcom), który w tym roku otrzymał prestiżowy tytuł „Bus of the Year 2017”.

W Kielcach zobaczyć można było także inne rozwiązania Medcom, w tym m.in.: E-recycler, czyli autorski system odzysku energii generowanej w trackie hamowania pojazdów trakcyjnych oraz nowy inwerter hybrydowy, przeznaczony do małych elektrowni wiatrowych i wiatrowo-słonecznych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony