Partnerzy serwisu:

Medcom finalizuje brazylijski kontrakt w São Paulo

inf. prasowa 07.11.2016 255

Medcom finalizuje brazylijski kontrakt w São Paulo
fot. Medcom
Medcom finalizuje kolejny kontrakt w São Paulo i umacnia swoją pozycję na brazylijskim rynku. W listopadzie polski producent będzie promował własne rozwiązania dla metra i kolei na największych w Ameryce Południowej międzynarodowych targach kolejowych Negócios nos Trilhos.
Aktualnie Medcom dostarcza przetwornice zasilania pomocniczego do 35 nowych pociągów produkowanych w Brazylii przez hiszpański koncern CAF, na zlecenie kolei aglomeracyjnej w São Paulo (CPTM). Pierwsze pojazdy wyposażone w rozwiązania polskiego producenta rozpoczęły regularne kursy w lipcu tego roku i przewożą pasażerów, a ostatnia partia zamówienia zrealizowana zostanie na początku przyszłego roku.

Brazylijskie doświadczenia

To już kolejny udany kontrakt Medcom na największym południowoamerykańskim rynku. Firma jest obecna w Brazylii od 2010 roku, a w São Paulo ma biuro handlowe. W ramach wcześniejszej współpracy z brazylijskim konsorcjum MTTrens, Medcom wyposażył zmodernizowane pojazdy metra w São Paulo w napędy, przetwornice, zasilacze buforowe oraz TCMS. Rozwiązania polskiej firmy znalazły się także w zmodernizowanych składach kolei podmiejskiej w Rio de Janeiro (SuperVia).

– Aktualnie około 40% naszej produkcji trafia na eksport, w tym m.in. do Turcji, Chin, Kanady, USA i oczywiście do Brazylii, gdzie odnieśliśmy duży sukces i która w dalszym ciągu jest dla nas niezwykle ważna. Chociażby z uwagi na potencjał rozwoju i pozycję jaką zajmuje w Ameryce Południowej – mówi Paweł Choduń z Medcom. – Chcemy wykorzystać nasze dotychczasowe doświadczenie, bo São Paulo i Rio de Janeiro – podobnie zresztą jak Warszawa – planują kolejne inwestycje w transport publiczny, a zwłaszcza w system metra, które jest dla mieszkańców głównym środkiem transportu. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc brazylijskiemu konsorcjum w opracowaniu własnych rozwiązań dla pojazdów metra i mamy nadzieję, że będziemy je wykorzystywać w kolejnych projektach – dodaje.

Medcom na targach Negocios Nos Trilhos

W listopadzie Medcom pojawi się jako wystawca na największych w Ameryce Południowej targach sektora kolejowego Negócios nos Trilhos (São Paulo, 8-10.10.2016), gdzie zaprezentuje rozwiązania dla kolei, metra i pojazdów szynowych. Jak jednak podkreśla Paweł Choduń, Medcom jest w Brazylii bardzo dobrze znany, a obecność na targach daje możliwość dłuższej rozmowy z brazylijskimi partnerami biznesowymi o kolejnych wspólnych projektach i jest okazją do bliższego spotkania z operatorami, którzy na co dzień użytkują pojazdy wyposażone w rozwiązania Medcom .
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony