Partnerzy serwisu:

Medal Europejski dla DB Cargo Polska

inf. pras 26.06.2020 480

Medal Europejski dla DB Cargo Polska
Fot. HintenRum / CC BY 2.0
DB Cargo Polska została uhonorowana Medalem Europejskim, przyznawanym przez Business Centre Club. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest firmom, których produkty i usługi cechuje wysoka jakość i europejski standard.
Nagrodzony produkt „Pociągi liniowe – sieć połączeń pojedynczych wagonów i grup wagonowych” doceniono za innowacyjny charakter, bezkompromisową jakość i europejski zasięg. Dzięki transgranicznej współpracy pomiędzy spółkami z grupy DB Cargo: DB Cargo Polska, DB Cargo Spedkol, DB Cargo AG i DB Cargo Czechia, zbudowana została unikalna oferta, w ramach której pociągi liniowe Silesia, Mazovia i Moravia, tworzą istotną sieć połączeń dla ruchu rozproszonego w Polsce, będąc częścią europejskiej sieci DB Cargo, także i w Europie.

W ramach produktu DB Cargo Polska oferuje połączenia pomiędzy Śląskiem, przemysłowymi regionami centralnej i północnej Polski a Europą Zachodnią przez Niemcy i Europą Południową przez Czechy. Wszystkie trzy pociągi łączy ze sobą para pociągów kursujących co tydzień między Poznaniem i Wrocławiem. Produkt gwarantuje skrócenie czasu obrotu wagonów, dając pełną obsługę spedycyjną, możliwość przewozu towarów z i na Wschód, przy wykorzystaniu terminala w Sławkowie oraz szybkie połączenie z największą kolejową siecią towarową w Europie.

– Cieszymy się, że nasz unikatowy w skali europejskiej produkt, otrzymał tak prestiżowe wyróżnienie – mówi Marek Staszek, Prezes Zarządu DB Cargo Polska. – Potwierdza to wysoką jakość i elastyczność produktu, którego rozwiązania trafiają w potrzeby zarówno dużych odbiorców, ale także klientów, dla których najkorzystniejszym rozwiązaniem jest transport w ruchu rozproszonym – dodaje.

– 68 000 000 ton towarów transportowanych jest rocznie w ramach europejskiej sieci grup wagonowych i pojedynczych wagonów DB Cargo. Przez ostatnie dziesięć lat pociągi liniowe Silesia, Mazovia i Moravia miały w tym swój istotny wkład. Nie bez znaczenia pozostaje tak ważny dziś wymiar ekologiczny – mówi Tomasz Iwański, prezes zarządu DB Cargo Spedkol.

– Transportowana rocznie masa europejską siecią DB Cargo to 15 000 ciężarówek mniej na drogach oraz 2 000 000 ton mniej emisji CO2 do atmosfery – dodaje.

Medal Europejski przyznawany przez BCC to ogólnopolskie przedsięwzięcie, organizowane przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony