Partnerzy serwisu:

Mażą po nowych Impulsach, KMŁ liczy straty w tysiącach

jm, Rynek Kolejowy 24.08.2017 4,2k

Mażą po nowych Impulsach, KMŁ liczy straty w tysiącach
Fot. RK
Rosną straty Kolei Małopolskich spowodowane wandalizmem. Ataki grafficiarzy spowodowały już w tym roku czterokrotnie większe straty niż w całym 2016 roku.
W połowie miesiąca w internecie można było zobaczyć zdjęcie nowego Impulsa Kolei Małopolskich z zamalowanym pudłem jednego członu. Zdjęć celowo nie pokazujemy, ale zapytaliśmy przewoźnika o koszty usuwania specyficznej "sztuki" z pojazdów. Te niestety – wraz z powiększaniem się floty przewoźnika – rosną. 

– Ostatni raz pociągi pomalowano na stacji Krynica  4.08.2017 r. Koszt usunięcia malunków z pojazdu wyniesie 8000 zł netto. Konsekwencje dla przewoźników są odczuwalne, ponieważ ponoszą dodatkowe koszty związane z usuwaniem graffiti, tabor musi zostać wyłączony z obiegu i kierowany do mycia – poinformowało "RK" biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego, który jest właścicielem Kolei Małopolskich. Koszty usuwania graffiti z pojazdów Kolei Małopolskich w 2016 roku wyniosły 3 942 zł netto. W pierwszym półroczu 2017 r. kwota ta sięga 15 218 zł netto. 

Podczas postoju na bocznicach pociągi są nadzorowane przez Straż Ochrony Kolei i pracowników Kolei Małopolskich. – Niestety w porze nocnej na stacjach końcowych np. Krynica położonych na otwartym terenie dostęp do taboru jest stosunkowo łatwy i może stać się celem wandalizmu – przyznaje urząd marszałkowski.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony