Partnerzy serwisu:

Maszynista skazany za katastrofę w Babach wyszedł na wolność

Jakub Madrjas 07.12.2018 11,1k

Maszynista skazany za katastrofę w Babach wyszedł na wolność
Fot. archiwum
Przed miesiącem w ramach warunkowego przedterminowego zwolnienia na wolność wyszedł maszynista, skazany za spowodowanie katastrofy w Babach.
Maszynista wyszedł na wolność miesiąc temu, 6 listopada (przepraszamy Czytelników za opóźnienie w podaniu tej wiadomości). – 857: po tylu dniach więzienia nasz kolega Tomasz skazany po katastrofie kolejowej w Babach dziś wyjdzie na wolność w ramach warunkowego przedterminowego zwolnienia. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Mecenasa Kajetana Komar-Komarowskiego za skuteczną apelację – napisał Związek Zawodowy Maszynistów w informacji na swojej stronie, życząc maszyniście i jego rodzinie szybkiego powrotu do normalności.

Maszynista uznany przez sąd za winnego nieumyślnego spowodowania katastrofy kolejowej na stacji Baby poszedł do więzienia na karę przeszło trzech lat więzienia 4 lipca 2016 roku. W proteście przeciw wyrokowi Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych przeprowadził wówczas tzw. strajk włoski. Następnie, z poparciem maszynistów z aż 16 krajów, ZZM zwrócił się z prośbą o ułaskawienie maszynisty do Prezydenta Andrzeja Dudy, ale ten aktu łaski nie podpisał. Maszynista wyszedł na wolność dzięki przedterminowemu zwolnieniu.

Do katastrofy kolejowej w Babach doszło 12 sierpnia 2011 roku około godziny 16:00. Pociąg TLK relacji Warszawa Wschodnia – Katowice wjechał na stację kolejową Baby z nadmierną prędkością. Lokomotywa wykoleiła się i uderzyła w nasyp. W wypadku zginęły dwie osoby a 162 pasażerów zostało poszkodowanych.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony