Partnerzy serwisu:

Maszynista pominął stację Brzeg. Skład zatrzymał się dopiero w Łosiowie

Damian Kapinos 29.02.2016 863

Maszynista pominął stację Brzeg. Skład zatrzymał się dopiero w Łosiowie
Fot. Damian Kapinos
Podróżni mogli jedynie oglądać pędzący pociąg.
Do niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek 22 lutego. Pociąg nr 6308 według rozkładu jazdy powinien się zameldować na opolskiej stacji Brzeg o godz. 06:52. I tak też było, tyle, że skład zamiast zatrzymać się przy peronie I, pojechał dalej w kierunku Opola. Zarządca infrastruktury potwierdza, że takie zdarzenie miało miejsce, ale jednocześnie zaznacza, że nie było szczególnych okoliczności, dla których maszynista mógłby pominąć stację.

– Na tym odcinku funkcjonuje automatyczne sterowanie. Szlak był otwarty i pociąg przejechał na zielonym świetle, czyli zagrożenia w ruchu nie było – informuje Bogdan Ząbek, z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Podróżni, którzy chcieli wysiąść w Brzegu lub dalej podróżować „Wyspiańskim” relacji Wrocław Główny – Przemyśl Główny musieli przesiąść się do składów Przewozów Regionalnych. – Nasz skład zatrzymał się na kolejnej stacji w Łosiowie, gdzie wysiedli pasażerowie, którzy chcieli zakończyć podróż w Brzegu, a stamtąd zostali dowiezieni do stacji docelowej. Natomiast „Wyspiański” musiał oczekiwać w Opolu na jedną osobę, która przyjedzie z Łosiowa. W dalszą trasę pociąg IC wyruszył z 43-minutowym opóźnieniem – mówi Beata Czemerajda, z biura prasowego PKP Intercity.

Przewoźnik obecnie ustala przyczyny tego wydarzenia. Niewykluczone, że pracownicy, którzy odpowiadali za prawidłowy rozkładowy przejazd pociągu zostaną ukarani. – Pracuje już komisja, która wyjaśnia tą sprawę. Jeśli okaże się, że był to błąd ludzki, wówczas przewoźnik wyciągnie surowe konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za sytuację. W chwili obecnej na podstawie przeprowadzonych badań można jedynie stwierdzić, że maszynista prowadzący pociąg był trzeźwy – dodaje Czemarajda.

Podróżni, którzy nie dojechali pociągiem kategorii IC do Brzegu mogą teraz złożyć reklamację.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony