Partnerzy serwisu:

Masz 18 lat? Możesz wygrać podróż koleją po całej Europie

inf. pras. 22.06.2018 2,4k

Masz 18 lat? Możesz wygrać podróż koleją po całej Europie
Fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
Do najbliższego wtorku – 26 czerwca do godz. 12:00 (wg czasu letniego) możesz zgłosić udział w akcji DiscoverEU. Nagrodą jest bilet na podróż po całej Europie - informuje UTK.
Bezpłatny bilet Interrail może pomóc setkom tysięcy młodych Europejczyków spełnić marzenia związane z podróżami. Wystarczy dołączyć do DiscoverEU. To przede wszystkim bezpłatne bilety kolejowe. Można również skorzystać alternatywnych rozwiązań, takich jak autobusy lub promy. Warto wykorzystać tę szansę, aby odkryć swobodę podróży, lepiej zrozumieć różnorodność Europy i cieszyć się jej kulturowym bogactwem - pisze UTK.

Rok 2018 jest Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. W związku z tym na zlecenie Parlamentu Europejskiego został opracowany specjalny budżet na program bezpłatnych biletów dla młodych ludzi w 2018 roku. Komisja Europejska przeznaczyła 12 mln euro na 15 000 biletów DiscoverEU.

Wniosek mogą złożyć osoby, które:

• mają 18 lat w dniu 1 lipca 2018 r. (urodzone między 2 lipca 1999 r. a 1 lipca 2000 r.);
• posiadają obywatelstwo jednego z 28 państw członkowskich Unii Europejskiej;
• podadzą numer dowodu osobistego lub paszportu w elektronicznym formularzu zgłoszeniowym;
• rozpoczną podróż w jednym z 28 państw członkowskich UE;
• zaplanują rozpoczęcie podróży między 9 lipca a 30 września 2018 r.
• planują podróżować od 1 do 30 dni;
• chcą odwiedzić nie więcej, niż cztery kraje UE;
• chcą zostać ambasadorem DiscoverEU.

Jeśli spełniasz te kryteria, możesz złożyć wniosek za pośrednictwem formularza na stronie Europejskiego Portalu Młodzieżowego.

Możesz złożyć wniosek sam lub jako grupa złożona maksymalnie z 5 osób. W przypadku grup należy wyznaczyć lidera grupy, który powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy. Otrzyma on kod, który następnie powinien przekazać członkom grupy, aby umożliwić im rejestrację. Na podstawie kodu dostarczonego przez lidera pozostali członkowie grupy mogą zarejestrować się online. Wszyscy członkowie grupy muszą mieć ukończone 18 lat - informuje UTK.

Kiedy i jak złożyć wniosek?

Runda aplikacyjna będzie dostępna online do 26 czerwca 2018 r. godz. 12:00. Podczas aplikacji trzeba podać swoje dane osobowe i szczegóły na temat planowanej podróży. Ponadto trzeba odpowiedzieć na 5 pytań do quizów związanych z Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego 2018 i inicjatywami UE skierowanymi do młodych ludzi.

Na koniec należy odpowiedzieć na pytanie, które pozwoli kandydatowi na sklasyfikowanie wnioskodawców na wypadek, gdyby było zbyt wiele zgłoszeń. Wybrani uczestnicy muszą rozpocząć podróż między 9 lipca a 30 września 2018 roku.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://www.youdiscover.eu/.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony