Partnerzy serwisu:

Marzec najlepszym miesiącem w historii ŁKA

Roman Czubiński 08.04.2022 1,3k

Marzec najlepszym miesiącem w historii ŁKA
fot. ŁKA
Frekwencja w pociągach ŁKA pobiła historyczny rekord – informuje przewoźnik. W marcu przekroczono wartość sprzed wybuchu pandemii. Jedną z przyczyn jest coroczny wzrost liczby uruchamianych pociągów.
W ubiegłym miesiącu pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej przewiozły 769 tysięcy pasażerów. Jest to wynik aż o 50% lepszy od marca roku 2019 – ostatniego przed pandemią COVID-19. ŁKA przewiozła wówczas 513 tysięcy osób, co i tak uważano powszechnie za dobry rezultat. Jeszcze większa jest różnica w stosunku do marca 2021 r. (414 tys. pasażerów).

Również na tle poprzednich miesięcy postęp jest zauważalny. W styczniu bieżącego roku z oferty ŁKA skorzystało 571 tysięcy osób, a w lutym – 537 tys. Z danych opublikowanych niedawno przez Urząd Miasta Łodzi wynika, że w 5 lat po wprowadzeniu pełnej integracji taryfowej mocno rośnie liczba pasażerów w stolicy regionu, której mieszkańcy coraz częściej traktują pociągi ŁKA (i w mniejszym stopniu – Polregio) jak jeden ze środków komunikacji miejskiej. Według szacunków Zarządu Dróg i Transportu liczba podróży pociągami wyłącznie w granicach Łodzi wzrosła w ubiegłym roku o 13%.

ŁKA systematycznie rozwija ofertę, uruchamiając pociągi na kolejnych trasach – ostatnio do listy obsługiwanych kierunków dołączyły Poznań, Radom i Włocławek. W miarę możliwości (przepustowość infrastruktury na wielu liniach jest zbyt mała) przewoźnik zwiększa też liczbę połączeń na już obsługiwanych liniach. Praca eksploatacyjna co roku rośnie więc o kilkadziesiąt procent, co przekłada się na wyniki frekwencyjne. Nieco dłużej trzeba będzie zapewne poczekać na powrót do wskaźników napełnień pociągów sprzed pandemii.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony