Partnerzy serwisu:

Martyniuk: Polregio będzie inwestować w tabor i zaplecza [film]

Redakcja 11.02.2021 3,4k

Zdaniem prezesa Polregio Artura Martyniuka rok 2020 był przełomowym w historii spółki. Podpisane umowy wieloletnie z marszałkami kilkunastu województw dają gwarancję, że spółka będzie inwestować.
– Rok 2020 zakończył się dużym sukcesem, związanym z podpisaniem wszystkich założonych umów na wykonywanie przewozów z województwami. Mamy zabezpieczone środki na poziomie 9 mld złotych, określających minimalną pracę przewozową w wysokości 55 milionów pociągokilometrów. Tą pracę radykalnie zwiększamy i mamy nadzieje na jej dalszy wzrost – powiedział Artur Martyniuk.

Prezes zaznaczył, że umowy zabezpieczają przyszłość spółki. Polregio ma zamiar starać się o środki na wymianę taboru z Krajowego Programu Odbudowy, z następnego programu POIiŚ, czy z komercyjnych form finansowania inwestycji, na przykład z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Zakup i modernizacja taboru ma zwiększyć szansę spółki w przetargach na obsługę linii, które planuje Wielkopolska, województwo kujawsko-pomorskie, czy Pomorze.

– Wyprowadziliśmy spółkę z trudnej sytuacji ekonomicznej, dlatego oprócz inwestycji związanych z taborem planujemy modernizację zapleczy utrzymaniowych, tak aby zwiększyć ich efektywność w nadchodzących latach – powiedział prezes Polregio.

W najbliższym wydaniu miesięcznika "Rynek Kolejowy" ukaże się rozmowa z prezesem Polregio, Arturem Martyniukiem. Zapraszamy do lektury.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony