Partnerzy serwisu:

Martyniuk: Dzięki inwestycjom przekroczymy próg 100 mln pasażerów

inf. pras oprac. JM 02.02.2022 2,4k

Martyniuk: Dzięki inwestycjom przekroczymy próg 100 mln pasażerów
Fot. PolRegio
Polregio jest bardzo zadowolone z wyników przewozowych w 2021 roku. Z usług spółki skorzystało 62,6 mln pasażerów, o 6,9 mln więcej niż w 2020 r. – Jestem przekonany, że dzięki realizowanemu obecnie programowi inwestycji w nowy tabor już za chwilę przekroczymy próg 100 mln pasażerów rocznie – mówi Artur Martyniuk, prezes Polregio.
Urząd Transportu Kolejowego podsumował dziś wyniki przewozowe kolei w 2021 r. W porównaniu z 2020 r. na kolej wróciło 35,7 mln pasażerów, a przewieziona masa wzrosła o 20,4 mln ton. Łącznie było to 245,1 mln pasażerów i 243,6 mln ton towarów. W przewozach pasażerskich sytuacja nie wróciła jeszcze do stanu sprzed pandemii, jednak przewozy towarowe były na wyższym poziomie niż w 2019 r. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Z wyników przewozowych bardzo zadowolona jest spółka Polregio, która przewozi w Polsce zdecydowanie najwięcej pasażerów. W 2021 r. z usług przewoźnika skorzystało ponad 62,6 mln pasażerów, o 6,9 mln więcej niż w 2020 r. Oznacza to wzrost o 12% w ujęciu rocznym. Dzięki temu w minionym roku spółka uzyskała 25,6% udział w rynku. Średnia odległość podróży jednego pasażera wyniosła nieco ponad 48 km – informują PR w komunikacie.

– To bardzo dobre wyniki, biorąc pod uwagę trudne warunki w 2021 r., a zwłaszcza pierwszy kwartał ubiegłego roku. Dane UTK potwierdzają wysoką efektywność przewozów, realizowanych przez Polregio. Nasz udział rynkowy wynosi 26%. To oznacza, że co czwarty pasażer kolei w Polsce w 2021 r. skorzystał właśnie z usług Polregio. Jesteśmy jedynym w kraju przewoźnikiem ogólnopolskim, który w sposób efektywny zapewnia codziennie transport mieszkańcom całej Polski. Gęsta siatka połączeń i ponad 1900 stacji w całej Polsce stanowią podstawę pasażerskiego systemu transportu kolejowego. Naszym celem na kolejne lata jest przekroczenie poziomu liczby pasażerów sprzed pandemii. Jestem przekonany, że dzięki realizowanemu obecnie programowi inwestycji w nowy tabor już za chwilę przekroczymy próg 100 mln pasażerów rocznie – mówi Artur Martyniuk, prezes Polregio cytowany w komunikacie spółki.

Pod koniec 2021 r. spółka rozpoczęła realizację wartego do 7 mld zł programu inwestycyjnego. Zdecydowana większość środków zostanie przeznaczona na zakup blisko 300 nowych pociągów, w tym 264 sztuk nowoczesnych EZT-ów. Szczegółowo na ten temat piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony