Partnerzy serwisu:

Marszałek pyta ministra o plany wobec PR

Rynek Kolejowy 17.03.2016 97

Marszałek pyta ministra o plany wobec PR
Jakub Murat CC BY-SA 4.0
Marszałek województwa zachodniopomorskiego jest zaniepokojony sytuacją w Przewozach Regionalnych. Wysłał w tej sprawie list do wiceministra infrastruktury Piotra Stommy.
Jak informuje biuro prasowe marszałka, krytyczna ocena trwającego procesu restrukturyzacji, a także sposobu bieżącej realizacji i organizacji kolejowego transportu pasażerskiego w spółce Przewozy Regionalne dokonana przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, bez równoczesnego wskazania planu realizacji tych zadań w regionach budzi wątpliwości i niepokój województwa zachodniopomorskiego.

W liście z 16 marca 2016 r. do wiceministra infrastruktury Piotra Stommy, marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz wyraził zaniepokojenie sytuacją w Przewozach Regionalnych. List jest reakcją na pojawiające się w ostatnich dniach wypowiedzi Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa krytycznie oceniające restrukturyzację Przewozów Regionalnych i sposób zarządzania spółką przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Rozpoczęcie restrukturyzacji nastąpiło za zgodą zgromadzenia wspólników spółki, czyli samorządów województw. Efekty były pozytywnie oceniane zarówno przez Województwo Zachodniopomorskie jak i pracowników Oddziału Zachodniopomorskiego spółki Przewozy Regionalne.

Województwo jako zleceniodawca usług kolejowych przewozów pasażerskich a jednocześnie udziałowiec spółki, pragnie sprecyzowania planów ministerstwa dla przewoźnika.

- List do Pana Stommy jest wyrazem troski o sprawną realizację przewozów kolejowych na Pomorzu Zachodnim, załogę spółki a także jej pasażerów. Województwo Zachodniopomorskie jest drugim co do wielkości zleceniodawcą przewoźnika. W ostatnich latach zakupiło łącznie 48 elektrycznych i spalinowych zespołów trakcyjnych, z czego 31 sztuk to fabrycznie nowe pojazdy. Nasz tabor realizuje 65% przewozów na terenie regionu. Do tej pory wszelkie plany restrukturyzacji były konsultowane z marszałkami. Dla naszego regionu, to największe zadanie organizacyjne i finansowe. Wypowiedzi resortu mogą prowadzić do dezorganizacji w sferze tak ważnej dla naszych mieszkańców i mieć wpływ na ich codzienne funkcjonowanie – mówi Olgierd Geblewicz.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony