Partnerzy serwisu:

Marszałek Dolnego Śląska przejmie linię kolejową 335

Michał Szymajda 05.03.2020 9,2k

Marszałek Dolnego Śląska przejmie linię kolejową 335
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zapowiedział, że jeszcze w marcu przejmie z zasobów PKP SA linię kolejową 335, łączącą Henryków i Ciepłowody. Formalnie linia jest zlikwidowana.
Ostatni pociąg pasażerski, według danych z portalu bazakolejowa.pl, przejechał między Henrykowem a Ciepłowodami w 1987 roku. 5 lat później ośmiokilometrowa linia pożegnała się z jakimkolwiek ruchem. Obecnie przez Henryków przejeżdżają już pociągi jadące po linii 276 z Wrocławia do Kamieńca Ząbkowickiego i dalej do Kłodzka, Ciepłowody w ogóle straciły dostęp do kolei.

– 18 marca podpiszemy akt notarialny przenoszący na województwo dolnośląskie prawo własności do linii kolejowej nr 335 Henryków – Ciepłowody – napisał Tymoteusz Myrda, odpowiedzialny za kolej wicemarszałek województwa. Następna w kolejce – według informacji, którymi dysponujemy dziś – będzie trasa Świeradów-Zdrój – Mirsk, co do której niebawem spodziewamy się zgody Ministerstwa Infrastruktury – dodał.

Również i po tej drugiej trasie od dziesiątek lat nie jechał pociąg, urząd prowadzi jednak dla tej linii studium wykonalności, które wskaże jak i czy reaktywować pociągi do izerskiego kurortu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony